banner851

banner614

EKİPLERDEN DUYARLI DAVRANIŞ

banner619

Düzce'de korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında çalışmalarını sürdüren İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yenitaşköprü köyünde dışarı çıkması yasak olan 6 yaşındaki kız çocuğunun çikolata isteğini yerine getirdi.

banner846
Düzce 05.04.2020, 15:51 07.04.2020, 10:37
11059
EKİPLERDEN DUYARLI DAVRANIŞ
banner844

Dünyada ve Türkiye’de binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler hayata geçirilmeye devam ediyor. Alınan tedbirler çerçevesinde risk altında bulunan 18-20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların evden çıkmaları genelge ile yasaklandı.

Dışarı çıkma yasağının ardından güvenlik güçleri de mahalle ve köylerde devriye atarak vatandaşları korona virüs ve yasak konusunda bilgilendiren anonslar yapıyor. Yapılan bilgilendirme devriyesi sırasında Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yenitaşköprü köyünde 6 yaşındaki Ravzanur Gür ile karşılaştı.

Bahçede temizlik yapan vatandaşı uyarmak için duran jandarma ekiplerine seslenen Ravzanur, jandarmadan dışarı çıkamadığı için çikolata istedi. Jandarma ekipleri ise Ravzanur'u kırmayarak istediğini yerine getirdi. Jandarma ekipleri çikolata verdikleri küçük kıza uyarılarda da bulundu.

 

Ravzanur, televizyonda gördüğü yasak kararının ardından canının çikolata istediğini ancak dışarı çıkamadığını, bunun için jandarma ekiplerinden çikolata istediğini dile getirerek, abilerine teşekkür etti.  

Yorumlar (8)
Halil 1 yıl önce
Bazı yorumlara baktımda burada önemli olan çocuğun çikolata istemesimi, yoksa bu milletin bağrından kopmuş astsubay arkadaşımızın göstermiş olduğu davranışmı gülüyorum halinize, VAR OLSUN BU MİLLETİN JANDARMASI, POLİSİ, ASKERİ, TÜM KOLLUK KUVVETLERİ, ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...
DEĞİRMENÇİ 1 yıl önce
SİZİN ALLAHINIZA KURBAN OLAYIM BEN ALLAH DEVLETİMİZE MİLLETİMİZE YARDIM ETSİN GÜZEL İNSANLAR.....
Sibel 1 yıl önce
Anan baban yokmuyduda jandarmayi bi cukulata icin aradin iyice sacmaladi bu millet buyugunden kucugune
Fahri 1 yıl önce
Bu da saçmalık çocuk çikolata istedi vay bana surdan bir bardak su ver ya temelli işi çığırından çıkardı bu millet asker taaa nerden kalkıp sana çikolata getirecek kedinize gelin yaaaa
Macir 1 yıl önce
Muhtarın kızı . Kendiliğinden gelişen bir olaysa tebrik ediyorum .
Tebrikler 1 yıl önce
Jandarma personelini tebrik ediyorum
ALPEREN 1 yıl önce
Milleti asker olan ordumuz gururumuzdur. Hiçbir asker barışta bizimkiler kadar nazik ve hassas savaşta da cesur ve disiplinli değil. Gururumuzsunuz...
Adam 1 yıl önce
Öncelikle o kız çocuğunu devamında bu inceliği gösteren görevi başındaki o askerleri yürekten öpüyorum
18°
açık