banner851

banner955

GARANTİ GELİR ARTIŞINA EK MAZOT DESTEĞİ

Artan maliyetler karşısında belediyeden garanti gelirin yükseltilmesi ve mazot desteği talep eden Düzce Ulaşım A.Ş.’ye minibüs alarak dâhil olan müteşebbislerin beklediği haber geldi. Buna göre aylık garanti ödeme araç başına 4 bin TL artışlar 20 bin 500 TL’ye çıkarıldı. Araçlara her 100 kilometre için de 12.5 litre mazot desteği verilmesi kararlaştırıldı. Hazırlanan teklif minibüs sahiplerine gönderildi.

Düzce 25.03.2022, 16:49
1700
GARANTİ GELİR ARTIŞINA EK MAZOT DESTEĞİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü liderliğinde 15 aylık sıkı çalışma sonrasında 2020’nin eylül ayında devreye alınan 114 adet ‘Uğurböceği’ adı verilen minibüsler müteşebbislere aldırılarak  ‘Düzce Ulaşım AŞ’ adı altında Düzce yollarında yolcu taşımaya başladı. Ancak o dönemde 6 TL olan mazotun litre fiyatı aradan geçen sürede 4 katına yaklaşarak 24 TL’ye merdiven dayadı. Amortisman ve şoför giderleri de katlandı.

Minibüs sahiplerine aylık 20 bin TL de gelir garantisi verilirken aylık masrafları 30 bin TL’ye ulaşan yatırımcılar, kar etmek bir yana, sistemin sürdürülebilmesi için aylık yaklaşık 15 bin TL de cebinden ödemeye başlamaları üzerine belediyeden artış talep etmiş, aksi durumda kontak kapatma eylemi yapacaklarını duyurmuşlardı.

Bu artış Düzce Belediyesi’nde karşılığını buldu. Düzce Ulaşım Hizmetleri A.Ş, 2022 yılı için alt yüklenici olan araç sahiplerine yönelik gelir desteği miktarlarını yeniden belirledi. Aylık 16 bin 500 TL garanti gelire ilave ek gelir desteği olarak da 4 bin TL ödenmesi kararlaştırıldı. Böylelikle kentin ulaşımını sağlayan her araç için sabit olarak ödenecek miktar 20 bin 500 TL’ye çıkarıldı.

MAZOT DESTEĞİ GELDİ

Öte yandan artan akaryakıt fiyatlarına karşı esnafın talebi üzerine belediyeden mazot desteği hamlesi de geldi. Araçlarda kullanılan kart ve navigasyon sisteminden elde edilen aktif çalışma kilometre verilerine göre her 100 kilometre için 12.5 litre mazot bedeli ödenmesi kararlaştırıldı.

ARAÇ SAHİPLERİMİZE DESTEĞİMİZİ ARTIRDIK

Son günlerde artan maliyetlerden dolayı araç sahiplerini de mağdur etmek istemediklerini ve başlattıkları çalışmanın kısa süre içinde tamamladıklarını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Birçok ile örnek olan ulaşım sistemimizde esnafımıza olan desteğimizi de her zaman yaptık.  Araç sahiplerinin maliyetlerin artmasından dolayı iyileştirme talebini değerlendirerek çalışma yaptık. Araç sahiplerimize 20 Bin 500 TL maddi ve her 100 kilometre için de 12.5 litre mazot bedeli desteği veriyoruz. Hemşehrilerimizin memnuniyetini sağlamak bizim görevimiz ve biz de bunun için çalışıyoruz.” ifadelerinde bulundu. 

Uğurböceği sahibi olan müteşebbislere hazırlanan teklifin gönderildiği ve sözleşmelerin yenilenmesi için yanıt beklendiği öğrenildi.

Yorumlar (5)
DÜZCE HALKI 9 ay önce
Çok az bence 20.500 TL en az 30 bin olmalıydı.
İnşallah kabul etmezler 9 ay önce
Kabul etmesinler kaldırın bu otobüsleri tıklım tıklım istemiyoruz niye kimse kaale almiyor seçimde kim büyük otobüs getirirse oyun ona bu ne be
Bir yetkili 9 ay önce
Bir yetkilide halka sorsun kardeşim bu otobüsler küçük millet tıklım tiklim İSTEMİYORUZ isteyen hangi yetkiliye i 1 hafta binsin kendisi.kime neye sorup aldınız herkes şikayetçi bı kiside dikkate alsın artık yaw
Saglik81 9 ay önce
Bu sözleşme duzcebelediyesinin batısı demektir ortalama her arac 300 km yol yapıyorlar arac başı 37,5x23 tl=860 x114 =98 bin günlük aylık ortalama 3milyon demektir buda otobüs biletlerinin 6,75 tlolacagina isarettir
Yorumcu 9 ay önce
Sürekli konusup doları artırdıniz bu zamlar oyuzden.Reis konuşuyor akşam hop dolar çıkıyor reis bir gün sonra yine konuşuyor hop dolar zıplıyor .bilinçli yapıldı bu bir amaca hizmet ediyor ama neye bilemedim
Yeni Sayımız