banner851

banner614

“GELECEK NESİLLERİMİZE, GENÇLERİMİZE AKTARMAK İSTEDİK”

Gazeteci-Yazar Aydın Maradit tarafından kaleme alınan ‘100 Ünlü Düzceli’ kitabının lansmanı yapıldı. Geniş katılımla gerçekleşen lansman programına kitapta yer alan birçok önemli isim ve yakınları katıldı. Düzce’ye hizmet vermiş ünlü isimler arasında eğitime sağladığı katkılar ve hayırseverliği ile Düzceliler’in gönlünde taht kuran Hacı Hidayet Türkseven de yer aldı.

Düzce 07.07.2021, 21:25 08.07.2021, 17:03
2690

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ nün ev sahipliğinde Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tanıtıma, spordan, sanata, ticaretten, siyasete birçok branşta Düzce’ye hizmet vermiş ünlü isim ve yakınları katıldı.

Verilen kokteylin ardından Celil Yağız Konferans Salonunda gerçekleşen açılış konuşmasını kitabın yazarı Aydın Maradit yaptı.

Maradit, 10 yıl önce Düzce Postası Gazetesinde başlatılan ünlü Düzceliler çalışmasını, bugün itibariyle bir kültür yayını olarak kitaplaştırdıklarını söyleyerek, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ ye kitabın basılmasındaki katkı ve desteklerinden ötürü teşekkür etti.

“Gelecek nesillerimize, gençlerimize aktarmak istedik”

Kitapta adı geçen 100 ünlü Düzceliye yönelik slayt gösterisi gerçekleştirilmesinin ardından konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Uzaktan-yakından gelen tüm dostlarımız bugün burada bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum.

Bundan 10 yıl önce Aydın Bey’in gazete üzerinden başlatmış olduğu çalışmanın karşılığını bugün hep birlikte görüyoruz. Düzce için emek vermiş, büyümesinde ve gelişmesine katkıda bulunmuş büyüklerimiz bugün bu kitabın içerisinde.

Bunu gelecek nesillerimize, gençlerimize aktarmak istedik. Geçmişin Düzce’sini bilsinler istedik” dedi.

Belediye olarak yaptıkları çalışmalardan da kısaca bahseden Başkan Özlü, Millet Bahçesi, Kent Estetiği Projesi ve Cedidiye Meydan Projelerinde son duruma yönelik katılımcıları bilgilendirerek, “Düzce çok güzel bir yer.

Bunu Türkiye’de gezmediği yer kalmamış Dünya’da da aynı şekilde birkaç yer dışında dolaşmış biri olarak söylüyorum. Belediye olarak biz de daha güzel olması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizi hep birlikte güzelleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Özlü konuşmasının ardından, yayınlanan ‘100 Ünlü Düzceli’ kitabını hediye etti.

Program, kitabın katılımcılara dağıtımı ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

(İHA)

banner844
Yorumlar (7)
81ERE81 5 ay önce
kim bu 100 ünlü düzceli ögrenmek istiyoruz yayınlayında bilelim?
Resul İnan 5 ay önce
survivor AYŞE kızımızı eklemeyi unutmadınız inşaAllah.
Resul İnan 5 ay önce
100 ünlü Düzceli kitabının tanıtımının o ünlülerden hiçbirinin adının verilmesine layık görülmeyen kültür merkezinde yapılması da tam bir oksimoron olmuş
Duzceli 5 ay önce
Bu duzceden hic birsey olmaz ondet tonyaliya koca faruk ozlu plaket verdiyse duzce bitmistirnonder tonyali istanbul caddesinde gezemiye adam plaket almis faruk ozlude onder tonyalidan oy toplicam diye getirdi ama her zmanki gibi husran
Kral 5 ay önce
Sayın özlü felaket kapıda halk yıkılmış sen kitap dergi peşindesin işte sen busun bizde bunu unutmayacaz sayın valimizden Allah razı olsun sana kalsak biz öldük Bee ama seçimde bizde ona göre oy verecez sende bunu unutma emiiii sayın özlü
Duzceli 5 ay önce
Onder tonyaliya plaketmi yuzune bakasin duzcelinin birde plaket veriliyo adama allah askina bu adam. Addeye cikip yurumeyen adam yuzunu kaldirip ne plaktinyaa
Yorumcu 5 ay önce
Duzcenin gelişmesine katkı veren tek bir isim yok.Heosi ceplerini doldurdu kendileri gelişti.Biludaki İzzet Baysal gbi bu şehre bir tane tesis kazandıran varmı merak ediyorum.Duzcenin gelişmesine demeseniz tm.unluyse ona kadınız olmaz