banner851

banner955

GEREDE’DEN GELEN GÖRÜNTÜLER YÜREKLERİ SIZLATMIŞTI

Bolu’nun Gerede ilçesinde belediyeye ait hayvan barınağından gelen yürek sızlatan görüntülerle gündem olan köpekler Düzce’ye sevk edildi.

Düzce 08.03.2022, 12:29 09.03.2022, 13:13
1024

Bolu’nun Gerede ilçesinde tel örgülerle çevrili, zemini çamur ve balçıkla kaplı alanda onlarca zayıf ve hasta köpeklerin video görüntüleri sosyal medyada gündem olmuş, hayvanların içler acısı hali yürekleri dağlamıştı.

Valilik soruşturma, belediye iyileştirme çalışması başlattı

Ölmüş tavuklarla beslenen zayıf ve bitkin hayvanlar bir yana çöp dökülen bir alanda ise eski otomobil lastiklerinin arasında ölü köpekler bulunması tepkilere yol açmıştı. Bolu Valiliğince olayla ilgili soruşturma başlatılırken tepkiler üzerine Gerede Belediyesi barınakta iyileştirme çalışmaları başlatıldı.

Can dostları Düzce’de misafir edilecekler

Öte yandan ilk kez Öncü Haber’in gündeme getirdiği gibi Gerede’deki köpekler, Düzce Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Bakımevi’ne nakledildi. Hayvanların, barınaktaki iyileştirilme çalışmaları tamamlanana kadar Düzce'de kalacağı ve burada kısırlaştırma işlemlerinin yapılacağı öğrenildi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından köpeklerin Düzce’den alınacağı kaydedildi.

Özlü, Gerede Belediyesi’yle irtibata geçti

Konuyla ilgili Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Son günlerde sosyal medya üzerinden Türkiye gündemine oturan ve iç burkan görüntülere Düzce Belediyesi kayıtsız kalmadı.

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, görüntüleri izledikten sonra Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ı arayarak sokak hayvanlarının bakımlarını üstlenebileceklerini belirtmesi üzere 35 köpek Düzce Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Bakımevi’ne getirildi.” denildi.

Tedavilerine başlandı

Bakımevi Veteriner Hekimi Betül Koca, sosyal medyada Gerede’de sokak hayvanları ile ilgili görüntülere üzüldüklerini ifade ederek, “ Biz de elimizden geleni yapabilmek adına oradaki sahipsiz sokak hayvanlarına yuvamızı açtık. 35 can dostun genel durum muayenesi yapıldıktan sonra veteriner hekim nezaretinde bakımevimize teslim aldık ve tedavilerine başlandık.

Köpeklerimiz kısırlaştırmayı bekliyorlar. Operasyon sonrası gerekli müdahalelerle süreçleri beklenecek ve geri iade edeceğiz. Kısırlaştırmaya alındıktan sonra 15 günlük bir tedavi sürecimiz var. Ondan sonra Gerede’ye teslim edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Öncü Haber Merkezi

Yorumlar (19)
Düzce8181 7 ay önce
İyi ki cennet cehennem var.. Bu hayvanların sizlerden hesap soracağı gün gelecek.
buminhan 7 ay önce
İŞGÜZAR bELEDİYE..sEN KENDİ SOKAK HAYVANLARI TOPLA ÖNCE..hERYERDE Bİ SALDIRI..
MIGHTY 7 ay önce
Ya yemeyin bizi,kısırlaştırma tedavisi için düzceye gelmişmiş :))) öyle olsa tedaviler Gerede de yapılabilirdi.Sokakta az köpek varmış gibi bunlarda bize kitlendi iyi mi :)))
Barınaklar içler acısı 7 ay önce
Gölyaka barınağında kimlerde aynı bunlar gibi yağmurda gölde yüzer gibiler su çekildiğinde ise aynen bu görüntüdeki gibi çamurun içindeler. 10 sene önce ne umutlarla yapılmıştı o barınak, taksi tutup bakmaya gitmiştik, çok yazık, o haytap dernekleri neredeler acaba, barınakların durumunu neden sormuyorlar.
cecili 7 ay önce
düzce belediyesi gerede belediyesi akp lidiye köçpekleri dahi kabul ediyor helal olsun
can 7 ay önce
DÜZCEDE SOKAKLAR DOLOMUS KÖPEKLERLE GETIRIN GETIRIN YETMEZ DIGER ILLERDENDE GETIRIN DÜZCE OLMUS AFRIKA ALMANYADA BIRTANE BASI BOS KÖPEK YOK NOKDA ANLAYANA
Düzce'li.. 7 ay önce
Düzce'nin Köylerdeki, organize çevresinde, piknik alanlarında ki sahipsiz köpekler kısırlaştırıldı veya kayıt altına alındı damı, sıra Bolu'nun kilere geldi.. Konaklı köyü, Develi besni köyünde gece soğağa çıkmaya insanlar korkar oldu..
Düzce'li.. 7 ay önce
Düzce, sahipsiz evcil hayvanları, kısırlaştırıp kayıt altına aldı da mı, başka illerin sahipsiz hayvanlarını barınağa alacak.. Bu gösteriyor ki, hep yineliyorum, yerellerin hiç bir konuda hükmü selahiyeti yok.. Merkez ne derse o..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık