banner851

banner955

GÜNLÜK VAKA SAYISI HIZLA ARTIYOR

25 Mart günü tespit edilen 67 yeni vaka ile birlikte Düzce’de yeni tip koronavirüse (COVİD-19) yakalananların sayısı 30 bin 289’a ulaştı. Günlük ortalama vaka sayısının 60-65 bandında seyrettiği kentin önümüzdeki hafta kırmızı kategoride yer almasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Düzce 26.03.2021, 11:00 26.03.2021, 17:26
2925

Son bir yıldır yaşamın her alanında ağır tahribata neden olan yeni tip koronavirüs (COVİD-19) insan hayatını tehdit etmeye devam ediyor. ‘Yerinde karar’ dönemiyle kontrolü normalleşmede 4 hafta geride kalırken Türkiye’de günlük yeni vaka sayısı 30 bine dayandı, vefat sayısı ise 140’ı geçti. Tablodaki bu kötü gidişat Düzce’deki rakamlara da yansıdı.

Dün tespit edilen 67 yeni vaka ile birlikte Düzce’de yeni tip koronavirüse yakalananların sayısı 30 bin 289’a ulaştı. Vefat sayısı 140 olarak sabit kaldı. Vaka sayısında yaşanan artış aktif vaka sayısına da yansıdı. Kentte an itibariyle tedavileri süren aktif vaka sayısı 569’a çıktı. 29 bin 580 kişi hastalığı atlatırken hastalığı ağır geçiren 19 kişinin pandemi yoğun bakım servislerinde tedavileri sürüyor.

SON BİR HAFTADA YALNIZCA 637 VATANDAŞA İLK DOZ AŞI YAPILDI

Yeni tip koronavirüs salgınının sona ermesi için en büyük gelişme olan aşılama da ise bu hafta içi aşı yapılan yeni vatandaş sayısı 907 oldu. 6 bin 500 vatandaşa ise ikinci doz aşıları uygulandı. Son haftada yapılan aşılarla birlikte uygulanan toplam aşı dozu sayısı 72 bin 306’ya ulaştı. 41 bin 452 kişi birinci doz aşısını olurken 30 bin 854 kişi ise ikinci doz aşısını olarak aşılama sürecini tamamladı.

60 YAŞ ÜSTÜ BU HAFTA BAŞLAYACAKTI AMA…

Aşı stoklarında yaşanan azalma nedeniyle ikinci doz aşısını olacak vatandaşlara öncelik verilmiş ve son bir aydır aşı takvimi güncellenmemesi nedeniyle aşılama çalışmaları yavaşlamıştı.

Öte yandan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın geçen hafta yaptığı açıklamaya göre bu hafta içinde 60 yaş üstü vatandaşlar için aşılama başlayacakken cuma gününe gelinmesine rağmen henüz bu kategorideki vatandaşların aşılanmasına başlanmadı. 60 yaş üstü vatandaşların aşılanmasına gelecek haftaya kaldığı konuşulurken ülkeye yeni ulaşan BionTech aşılarının test çalışmaları da sürüyor.

ARTIŞ DURDURULAMIYOR, BU GİDİŞLE HAFTAYA ‘KIRMIZI’YIZ

Düzce’de, açıklanan ilk tabloda 43 olan ‘haftalık yüz bin kişiye düşen vaka’ sayısı 5 hafta üst üte yaşanan artışlarla birlikte 12-19 Mart haftasında 95,28’e ulaşmıştı. Kırmızı kategori sınırı olan 100 puanın geçilmesi için Düzce’de günlük ortalama 57 ve üstü vaka sayısı gerekirken il genelinde son bir haftada vaka sayılarının 60-65 bandında seyretmesi kentin önümüzdeki hafta kırmızı renge bürünerek ‘çok yüksek riskli iller’ arasında yer alması anlamına geliyor.  

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (12)
Ruhi özdemir 2 yıl önce
Öncü haber sende yandaş oldun ankarada binlerce kişi AKP kurul toplantısında toplan birsey yok bize gelince yasak var tassak geçmeyin bizle yeter daaa artık yeter
VATANDAŞ 2 yıl önce
Taktınız bir kafeler, restaurantlar diye. Otobüste herkes dip dibe, kongreler toplantılar tam gaz devam. Neyi nasıl durduracaksınız. Küçük esnafa ve vatandaşa yüklenmeyi bırakın artık
EyvAllah 2 yıl önce
Kafeteryalar Kendini Parçaladı Açılmak Için, AÇILDI BAKIN DURUMLARINA SİGARA YASAĞI İHLALİ HAT SAFADA, MASKE MESAFE SIFIR, FULL DOLULUK DAHA NE İHLAL OLSUN Kİ.. (İSTİSNALAR HARİÇ)
Atl 2 yıl önce
Kurallara uymayanları siz çok iyi biliyorsunuz öncü tv.İlk önce onları haber yapın sonra kurallara uyan vatandaşı haber yaparsınız .
sinan kambur 2 yıl önce
kurallar zengin siyasetçilerede olsun vatandaşada,bukadar yağcılık yapmayın editör beyyy..
Rasim 2 yıl önce
Düzce li yoneticiler memnunum merak EDİYOM onnem almayan YÖNETİCİLER YAZIK
vatandaş 2 yıl önce
sayın öncü haber şuan buradan ahkam kesmeyin lütfen önce otobüsler le kongrelere gidenleri de yazın lütfen herşeyi vatandaşa yüklemeyin yönlendirmeleri yazın vatandaş mecbur olmasa bazıları hariç zaten çıkmıyor
Duzceli 2 yıl önce
Akp de kurulunu bu ülkeyi senin gibi beyinsizler yönetmesin diye yaptı
ismail 2 yıl önce
Duzceli'ye yanıt: O eylemleri halk devleti provoke etme amaçlı yaptı, belki de yanlış yaptı. E devlet büyüğünün beyni mi yok o neden büyük bir kongre düzenleyip mesafeye maskeye uyulmamasına göz yumdu. Bin dereden su getirmeyin artık şu yönetimi savunmak için. Adamlar donunuzu alsa eyvAllah diyeceksiniz be. Bak şimdi eyvAllah yazdım editör eyvAllah olarak düzeltecek fdksjskajd
Duzceli 2 yıl önce
İstanbul sözleşmesini bahane edip kadıköyde gösteri yapanları diyabakırda nevruz kutlayanları boğaziçi üniv gösterileride görün
Yavuz koç 2 yıl önce
Bize kırmızı çok yakışır
vatandaş 2 yıl önce
sayın yavuz koç ben yorum yaptım yayınlaya madilar nedense haklısın ama
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız