banner851

banner614

HASTANE ÖNÜNDE YİNE AYNI KUYRUK

banner619

Yeni tip koronavirüs salgınının durdurulamayan bir artış eğilimi gösterdiği ve şubat ayından bu yana günlük vaka sayısının 12 katı aşkın arttığı Düzce’de aylar sonra 300 sınırı aşıldı. Dün tespit edilen 305 yeni vakayla kentte koronavirüse yakalananların sayısı 33 bin 756’ya ulaştı. Bir kişinin daha salgın kaynaklı olarak hayatını kaybetmesiyle vefat sayısı 152’ye çıktı.

banner846
Düzce 16.04.2021, 13:30 17.04.2021, 16:25
6197
banner844

Düzce’de şubat ayında günlük 24’e kadar düşen vaka sayısında bugüne kadar yaşanan artış 12 katı geçti. Dün itibariyle aylar sonra 300 sınırının geçildiği kentte 305 vatandaşın daha testi pozitif çıktı.

Bu sayı aynı zamanda kentte 2021 yılında şimdiye kadar görülen en yüksek vaka olarak kayıtlara geçerken salgına bağlı vefat sayısı da artışını sürdürüyor.

Bir süredir pandemi yoğun bakım servisinde tedavi gören bir vatandaşın daha verdiği mücadeleyi kaybetmesiyle Düzce’de salgın kaynaklı olarak yaşamını yitirenlerin sayısı 152’ye ulaştı.

Aktif vaka sayısının da hızla artmaya devam ettiği Düzce’de an itibariyle evlerinde ve hastanelerde virüs kaynaklı tedavi görenlerin sayısı 2 bin 248 oldu.

Durumu ağır seyreden 31 kişi yoğun bakım servislerinde müşahede altında tutulurken, 11 vatandaş ise entübe edildi.

Öte yandan Mart 2020’den bu yana koronavirüse yakalanıp atlatanların sayısı da 31 bin 356’ya çıktı.

YENİDEN TEST KUYRUKLARI OLUŞMAYA BAŞLADI

Salgının yayılım hızının artmasıyla birlikte yeni tip koronavirüs şüphesiyle hastanelere olan başvurular da katlanmaya başladı. Günlük ortalama 3 bin Düzceli’den test alınırken, pandemi acil servisleri önünde yeniden test kuyrukları oluşmaya başladı.

Salgın tedbir ve kısıtlamalarına yönelik il genelinde denetimler sıkı şekilde yürütülürken, yetkililer daha da kötüye gitmeden durumun kontrol altına alınabilmesi için vatandaşların kurallara uymaları konusunda uyarılarını sürdürüyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (8)
Duzceli 3 ay önce
Ev oturması yapıp gezenlere hakkımız helal değil
beleşçiye 3 ay önce
İşiniz gücünüz yatmak, kaytarmak, devlet bize baksın diye ağlamak. Sonrada bu ülke niye kalkınmıyor diye şikayet edersiniz.
levent 3 ay önce
2990 da olur
Emr 3 ay önce
"Denetimler sıkı bir şekilde yürütülürken". Gerçekten ne denetimi denetim diye bir şey yok. Üç beş denetim yaptıkları zaman çok sıkı bir denetim mi oluyor. Devlet çuvalladı. İftara girmeyin etmeyin diyorlar görüyoruz haberlerden.
Rasim 4 ay önce
1 SENEDEN BERİ DENETLEME YOK YOK MERKEZDEKİ YOLU KAPLI TUTUYON HANİ DENETLEME YOK NİYE KAPATIYON MİLLETİ Mİ KANDIRIYONUZ ÖNCÜ AİLESİ BUNLARI HABER YAPIN HADİ GORUYUM SİZLERİ
Serkan 4 ay önce
Düzce başardı.tebrikler düzceliler
Egeli 4 ay önce
Bu Düzcede çok Cahil insan Var çok şaşıyorum iki Büyük Metropol Kentin Ortasında olan bir ilin Bu kadar Cahil vurdum duymaz Olmalarına...
Ali Veli 4 ay önce
Devlet, her vatandaşa en az 3 bin TL ödeme yapsın, bir ay kapanalım.