banner851

banner614

HER HAFTA 50 LİTRE SÜT BIRAKIYOR

banner619

Korona virüs salgını ile gece gündüz mücadele eden sağlıkçılara Düzceli süt üreticileri, her Pazar günü hastaneye getirdiği sütlerle teşekkür ediyorlar. Korona virüs salgınının başladığı günden bu yana sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla evlerinde besledikleri sütleri Atatürk Devlet Hastanesi’ne getiren vatandaş, “Sağlıkçılara ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

banner846
Düzce 19.04.2020, 15:01
4584
HER HAFTA 50 LİTRE SÜT BIRAKIYOR
banner844

Düzce merkeze bağlı Gölormanı köyünde oturan Mensur Kılıç hem kendisine ait büyükbaş hayvanlardan elde ettiği sütleri hem de köylülerden topladığı sütleri korona virüs salgınına karşı gece gündüz kendi hayatlarından feragat ederek mücadele eden sağlık çalışanlarına getiriyor.

Her hafta Pazar günü 50 litre süt, Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne bırakılıyor. Sağlık çalışanları da devlet hastanesi kantinine bırakılan sütleri yaptıkları listeye göre sırayla alarak evlerine götürüyorlar. 

 

Sütleri acil servise bırakan Sadullah Kılıç, “Bu salgınla mücadelede en ön saflarda çalışan sağlık çalışanlarına bizim de bir yardımımız olsun, çorbada tuzumuz bulunsun diye süt getirmeye karar verdik. Benim abimin hayvanları var. Abim hayvanlara bakıyor, o hazırlıyor ben de sadece getiriyorum. Doktorlara, sağlık çalışanlarına bir faydamız olsun diye elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Salgın başladığından bu yana her Pazar günü saat 10.00’da getiriyorum. Bırakıp gidiyorum” diye konuştu.

 

Özellikle Atatürk Devlet Hastanesi pandemi servisi çalışanları da Sadullah Kılıç’ın bıraktıkları sütleri alarak, sırası gelenlere dağıtıyorlar. 

Yorumlar (9)
Muharrem 1 yıl önce
Kendilerini tebrik ediyorum. Böyle güzel yardımlaşmaların olması herkesi mutlu eder.
Talihsiz talihli 1 yıl önce
Helal olsun bee
Yusuf 1 yıl önce
Tebrikler düzceli
Dr 1 yıl önce
Ellerinize emeğinize sağlık :)
Düzceli 1 yıl önce
Böyle iyi insanlar sayesinde bu toplum ayakta duruyor. Allah razı olsun.
Duzceli 1 yıl önce
Ya onun yanındaki sağlıklı yaşam merkezine hizmetler ne olacak
Rahmi savasci 1 yıl önce
Bizim turk milleti cefakar merhametli cok duygusal iyi yurekli kendilerini kutluyorum yeterki damarina basma medeni zannetigimiz ve yanildigimiz avrupada boyle bir cest yapacak kimseyi bulamazsin barbar insanlar oyle olmassa bakim evlerinde 700 uzeri viruslu yaslilari bakimsizliktan oldurduler bana kimse avrupa medeniyetinden bahsetmesin yok oyle bisey medeniyet birtek bizde var ne mutlu turkum diyene saygilar .
Kuzen 1 yıl önce
Helal olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu