banner851

banner614

HER YENİ GÜN ÖNCEKİNİ ARATIYOR…

banner619

Son dönemde etkisini artıran ve yayılımının önüne bir türlü geçilemeyen yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgını Düzce’de artık neredeyse her gün bir can almaya başladı. Bir vatandaşın daha hayatını kaybetmesiyle salgın kaynaklı vefatların toplamı 148’e ulaştı. Öte yandan salgındaki riskli gidişat, dün tespit edilen 221 yeni vakayla tehlikeli seyrini devam ettirirken, toplam vaka sayısı 32 bin 914’e yükseldi.

banner846
Düzce 13.04.2021, 15:30 13.04.2021, 16:06
2959
banner844

Bir yılın geride kaldığı yeni tip koronavirüs salgınının gölgesinde Düzceliler ikinci Ramazan’a başlarken pandeminin alarm düzeyine ulaşan yayılımı devam ediyor.

Ülke genelinde olduğu gibi 3. pik (zirve) yaşanan Düzce’de dün itibariyle 221 vatandaşın daha testi pozitif çıktı. Bu sonuçla kentte koronavirüse yakalananların sayısı 32 bin 914’ü görmüş oldu.

Düzce’de bir yandan vaka sayıları hızla artarak tehlikeli boyutlarda seyrederken, bir yandan da neredeyse her yeni gün salgın kaynaklı vefat haberleri haberi gelmeye başladı.

Yeni tip koronavirüs yakalanan ve bir süredir pandemi yoğun bakım servisinde tedavi gören bir vatandaş daha verdiği mücadelede yenik düştü. Bu vefatla birlikte Düzce’de toplam vefat sayısı 148 oldu.

Aktif vaka sayısının da hızla artmaya devam ettiği Düzce’de evlerinde ve hastanelerde tedavilerine devam edilenlerin sayısı 1.838’e çıktı. Hastalığı ağır geçiren ve yoğun bakımda müşahede altında tutulan vatandaşların sayısı 28 olurken, 11 vatandaşa da entübasyon işlemi uygulandı.

Vaka ve vefat sayılarındaki artışın bir türlü önlenemediği Düzce’de salgın tedbir ve kısıtlamalarına yönelik denetimler aralıksız şekilde sürerken yetkililer düşüşün sağlanması adına vatandaşları kurallara uymak yönünde uyarıyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (3)
nsm 4 ay önce
lebaleb ortamlar yaratip bundan da büyük haz duyanlarin koronanin artmasindan kaygi duyduklarini söylemelri sadece bir kara mizah örnegidir.
Ümit 4 ay önce
Aralıksız süren denetimlerin haberini yapsanıza demetimmi var kim nereyi denetlemiş
Rasim 4 ay önce
Görevini yapmayan yetkililer . Vatandaşa. Ve ÖNCÜ AİLESİ MASKESİZLERİ HABER YAPSANIZ 1 SENEDEN BERİ BOYLE HABER YAPMADINIZ YOK XDENETİM VAR HAYIR KARDEŞİM YAPILMAYAN DENETİMLERİ HABER YAPIN