banner851

banner614

İLÇELERDE 23 NİSAN BÖYLE GEÇTİ

banner619

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı evlerinde kutlamak zorunda kalan çocukların moral ve motivasyonunu yüksek tutmak için merkezde olduğu gibi ilçelerde de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

banner846
Düzce 23.04.2020, 17:30 23.04.2020, 16:57
2152
İLÇELERDE 23 NİSAN BÖYLE GEÇTİ
banner844

Kaynaşlı Kaymakamlığı ise ilçede koronavirüs salgınının yayılımını engellemek ve halk sağlığını korumak amacıyla okulları kapalı olan çocuklara evlerinde ulaştı.

Türk bayrağı, balon ve afişlerle süslenen tır, müzik eşliğinde çocuklar için ilçe içinde tur attı.

Kaymakamlık tarafından hazırlanan oyuncaklar çocuklara verildi. Çocukların etkinliği ilgiyle takip ettikleri görüldü.

Akçakoca 23 Nisan…

Akçakoca ilçesinde vatandaşlar 23 Nisan etkinlikleri için kendi evlerinin balkonlarını süsledi.

İlçenin Osmaniye Mahallesi TOKİ konutlarında bulunan vatandaşlar kendi evlerinin balkonlarını balon ve bayraklarla donattı. Çocuklar balkonlara çıkarak 23 Nisan'ı şiir ve türküler eşliğinde kutladı.

Öte yandan çocuklar hep bir ağızdan İstiklal Marşı okudu. Kutlamalar kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarının araçları süslenerek konvoy halinde, mahalle mahalle gezerek çocukların ve vatandaşların bayramını kutladı. İlçenin sapak mevkisinden başlayarak, Değirmenağzı mevkisine kadar tüm mahalleleri geçen konvoy, çocuklarının bayramını anonslarla kutladı.

Konvoya Kaymakam Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Okan Yanmaz da eşlik etti.

Yığılca'da öğrencilerden 23 Nisan kutlaması

Düzce'nin Yığılca ilçesinde ise çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı evlerinde çektikleri görüntülerle kutladı.

İlçeye bağlı Orhangazi Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri, evlerinden kendi çektikleri görüntüleri öğretmenlerine gönderdi. Görüntüler, derlenip bir araya getirilmesinin ardından sosyal medyada paylaşıldı. Çocukların evde, balkonda ve tarlada şiirler okuyarak müzik yapmaları, renkli görüntülere sahne oldu.

Yorumlar (0)
15°
az bulutlu