banner851

banner955

İLK KAZMA VURULDU

Düzce Belediyesi, sınırları içerisindeki tüm mahalleleri vatandaşların nefes alabileceği, çocuklarınsa oyun oynayabileceği parklarla buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Çakırlar Mahallesi’nde bulunan ve asırlık anıt meşe ağaçlarının da bulunduğu 4 bin metrekarelik alanda hizmet verecek parkın yapımına başladı.

Düzce 29.11.2021, 15:26 29.11.2021, 18:33
3412

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün mahalle sözleşmeleri kapsamında "her mahalleye bir park"  sözünü yerine getirmek için çalışmalara devam ediyor.

Kısa süre önce Aşağı Yahyalar Mahallesi’nde bin 521 metrekarelik alanda park çalışması yapan ardından Dereli Tütüncü Mahallesi’nde çocuk parkı oluşturan ekiplerin sıradaki adresi Çakırlar Mahallesi oldu.

İmar planına göre Çakırlar Mahallesi’nde park için ayrılan 4 bin metrekarelik alanda çalışmalarına başlayan ekipler, ilk etapta alanın temizliğini ve aplikasyonunu tamamladı. Yeşil alanlara yönelik toprak dolgu ve sert zemin çalışmalarını da sürdüren ekipler, bir yandan da bordür örme işlemlerine devam ediyor.

Basketbol, voleybol sahaları, fitness aletleri alanı, çocuk oyun parkı, barbekü alanları, yürüyüş yolları, oturma grupları ve otoparkların yer alacağı Çakırlar Mahallesi park alanında devam eden çalışmaların tamamlanmasının ardından beton dökümü ve kauçuk zemin kaplama işlemi yapılacak.

Çalışmaların devam ettiği alanda bulunan yaklaşık 2 asırlık anıt meşe ağaçlarına da özel önem gösteren ekipler, alanın temizliği, düzenlenmesi ve gerektiği şekilde korunması adına da çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar (9)
Çakırları 13 ay önce
17 yaşındayım ben çocukluktan beri söylüyorlar hayla yapılacak ama sözde bi çivi çakmadılar
Devrik Lider 1 yıl önce
Yıllardır Çakırlar'da yaşayan birisi olarak , bir nesil futbol sahası yapılacak yalanıyla büyüdük . Sağolsunlar mahallemizin yöneticileri yıllardır oy için , çıkar için türlü türlü yalanlarla bırakın bir sahayı çivi dahi çakmadılar . Biz mahallemize futbol sahası istiyoruz . Futbol sahası içinde gerekli alanımız arsamız mevcut . Sayın belediye başkanımızdan ricamızdır .
Çakırlar Gençlik 1 yıl önce
Halı saha olmadan olmaz Çakırlar halkının 35-45 yaş kesiminin bile hayali halı saha
Çakırlarlıı 1 yıl önce
Biz futbol mahallesiyiz ve yıllardır futbol için halı saha bekliyoruz lütfen itibar edilsin
Saygı değer çakırlar maha 1 yıl önce
Beklenen park yapıldı. Mükemmel bir başlık çok teşekkür ederiz. 30 yıldır bu parkı bekliyorduk. Lütfen açılış için bir organizasyon yapılsın. Mahallemizde 30 yıldır yapılması beklenen halı saha var. Yapılıcak alan belli hatta proje resmi bile tabela yaptırıp asılmış fakat 1 civi dahi çakılmamış. Mahalledeki gençlerin spor faaliyeti yapabilmesi kendilerini geliştirebilmesi için yıllardır sözler verildi. Fakat yapılan tek içraat alana bir tabela asmak oldu . Yalnız tabela eskidi lütfen o tabelayı bari yenileyinde projenin eski olduğu anlaşılmasın.
Vatandaş 1 yıl önce
Ya parktan başka yapacak iş bulamıyor mu belediye yollar köstebek yuvası kaldırımlarda taşlar dans ediyor belediye başkanı bakanım egosundan vazgeçip başkanlık yapsa düzce sokaklarında biraz da yürüse iyi olur park park onlarda biseye benzese ceplerini dolduracak bahane park çiçeğinden böceğinden ceplere indir.
şerefiye mahallesi başkan 1 yıl önce
şerefiye mahallesi ne zaman yapılacak başkanım ben böyle saçma bir şehir planlaması görmedim sağlık ocagı için hem kültğr mah hem şerefiye mah uzun mustafa mahallesine gidiyor siz ismet paşayı satışa çıkarıyor sunuz insanlar 1 yaşında çoçugunu bebek arabası ile kışta yağmurda 3 km yol götürsun siz hala satın ... park desen park yok bu işin sonu seçimde başkanımm.
Yamalı Pantalon 1 yıl önce
Koskoca Azmimilli mahallesinde kaç adet park var ve ya karadeniz mahallesinde park var mı? Dikkate öncelikli alınması gereken konular var sanki. Çakırlara da illaki lazım tabiki.
Vatandaş 1 yıl önce
Azmimilli mahallesinde 18 adı altında el konulacak yer yoktur bence ondan yapmıyorlardır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız