banner851

banner955

İSTANBUL CADDESİ’NDE SONA DOĞRU

Düzce'nin kalbi olarak nitelendirilen ve Millet Bahçesi ile Cedidiye Meydanı’nı bütünleştirecek olan ‘Kent Estetiği Projesi’nin son rötuşları yapılırken görüntü krililiği de bertaraf ediliyor. Yıllardan beri İstanbul Caddesi’ndeki tabela kirliliğini sona erdirmek için yapılan çalışmalarda ilk adımı iki banka şubesi attı.

Düzce 04.11.2021, 16:40
2784
İSTANBUL CADDESİ’NDE SONA DOĞRU

Millet Bahçesi projesiyle Düzce’nin merkezinde 3 park modern dokunuşla birleşirken Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün şehrin çehresini değiştirmek amacıyla başlatılan ‘Kent Estetiği Projesi’nde de sona gelindi. Projenin ilk etabı olan kaldırımların yapılması, oturma grupları ve aydınlatmaların yerleştirilmesinin ardından ağaçlar da caddenin güzelliğine estetik kattı.

Caddedeki görüntü kirliliğinin önüne geçerek nezih bir görüntüye bürünmesi için projenin ikinci etabı olan dış cephe giydirme ve tek tip tabela uygulaması için de kurumlar harekete geçmeye başladı. Düzce Valiliği öncülüğünde başlayan dış cephe giydirme ve tek tip tabela uygulamasına Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası da katıldı.

KAHVERENGİ ÜZERİNE ALTIN SARISI TABELA

Şehrin kalbinde bütünlük sağlanması ve görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi amacıyla başlatılan Kent Estetiği Projesi’nde uygulanacak tabela modeli de belirlendi. Kahverengi zemin üzerine altın sarısı yazı karakteri kullanılan tabelalar, vatandaşlardan da tam not aldı. İki banka şubesi yeni tabelalarını asarken cadde üzerindeki yapılarda cephe giydirme ve tabela uygulamalarının hız kazanması bekleniyor.

Yorumlar (9)
ufuk 1 yıl önce
çok iyi çok güzel.. maliyeti kim karşılayacak.. yap demesi kolay yapanlar bankaaa.. diğer esnaf nasıl yapacak..
YAVUZ0881 1 yıl önce
Içi boş şeylerin yaşatıldığı şehirdir düzce vah vah boluyu izmiri eskişehir i hiçmi görmezler
Hasan 1 yıl önce
Faruk Özlü bu şehrin başına gelmiş en güzel şey. VizYon sahibi adam
Halk 1 yıl önce
TC nerde bankalar
Efteni Caddesi, Kardüz Ca 1 yıl önce
İstanbul cad. Gaziantep cad. Bolu cad. İsimleri değiştirilmeli. Düzceye özgü isimler verilmelidir. Halka anket yapın
Murat 1 yıl önce
Siz görüntü kirliliğini yanlış anlamışsınız. Sorun yanlış anlaşılınca çözüm de yanlış olmuş. Eskisinden daha çirkin bu şekilde.
suat 1 yıl önce
görüntü mü yoksa birilerine para kazandırmak mı
DÜZCE SEVDALISI MENFAATSİ 1 yıl önce
Faruk özlüyü günahım kadar sevmem proje acısındanda dar yetersiz, fakat bu konuda cidden teprik ederim.işini yaptıgı sürece takdır de ederim ilk defa şehir estetiğine ve göze hoş gelicek bir proje umarım esnaflarda destekler ve dıs yapıtlarda eskı depremden kalma goruntu ve enkazlardan kurtuluruz. bu konuda destekcısıyım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız