banner851

banner614

“KALDIRIM İŞGALİ SÖZ KONUSU…”

banner619

Uzunmustafa Mahallesinde yapımı devam eden bir inşaatta yapılan imar planı değişikliği, yeni bir tartışmaya yol açtı. Yapılan değişiklikle inşaat alanı içerisine yolun ve kaldırımın da dahil edildiğini öne süren mahalle sakinleri, duruma tepki gösterdi. Mahalle Muhtarı Halit Özdemir, imar değişikliğinde hata yapıldığını belirterek, “Diğer vatandaşların evleri kaldırımın gerisindeyken bu inşaatta kaldırıma bir işgal söz konusu” dedi.

banner846
Düzce 28.04.2021, 16:54 29.04.2021, 16:18
4079
banner844

Uzunmustafa Mahallesi 4845. Sokak üzerinde inşa edilen bir bina ile ilgili imar değişikliği yapıldı. Sokak sakinlerine göre yapılan imar değişikliğinde inşaat alanına yol ve kaldırım da dahil edildi. Bu nedenle yapılan imar değişikliğinin hatalı olduğunu savunan mahalle sakinleri, bir an önce bu hatadan dönülmesini istedi.

“Bu bina neden yoldan çalıyor?”

Konu ile ilgili tepkisini dile getiren mahalle sakinlerinden, yapılan imar planı değişikliği ile yolun daraldığını belirterek, “Bu inşaatı kimin yaptığı bizi ilgilendirmiyor, vatandaş inşaat yapabilir. Uzunmustafa çok zarif bir mahalle güzel bir mahalle ama bu mahallede oturmanın da bir bedeli var. Bu inşaatta da yolun yarısı inşaata dahil edilmiş. Bizim derdimiz yolun daralmaması. İnşaat yoldan yaklaşık 4-5 metre içerde bulunuyor. Diğer binalardan farklı bu bina diğer binalar gerideyken bu bina neden yoldan çalıyor. Bizim itirazımız inşaatın, yapılan binanın yoldan çalmasıdır. Biz evlerimizi yaparken yoldan boşluk bıraktık evlerimizi yaparken geri çektik bu binayı da geri çekmeleri gerekiyor. Biz ev yaparken santimine kadar aranırken burada hiçbir Düzce yetkilisi yok. Kimseye ulaşamıyoruz, kimseye derdimizi anlatamıyoruz” diye konuştu.

“Bu işe bir çare bulsunlar…”

İnşaatın kimin veya hangi firmanın yaptığını bilmediklerini ifade eden Ali Can isimli vatandaşta, “İnşaatın kime ait olduğu belli değil. Hiç bir güvenlik önlemi almadan inşaata başladılar. Belediyeden hiç kimse gelmedi. İnşaatı kafalarına göre yolun ortasından başlayarak yaptılar ve buna hiçbir yetkili müdahale etmiyor. Yetkililere sesleniyorum buraya gelsinler bu işe bir çare bulsunlar” şeklinde konuştu.

“İmar Planı değişikliği hatalı”

İnşaat alanı için yapılan imar planı değişikliğinin hatalı olduğunu kaydeden Mahalle Muhtarı Halit Özdemir ise, şu ifadelere yer verdi:

“Uzunmustafa 845. Sokaktaki sorun plan değişikliğinden dolayı yapılan inşaatta yola taşma olmuştur. Hiç kimse plansız programsız bir şey yapamaz. Belediye dahilinde verilen planla hareket edilmiştir. Yapılan hata şudur ki kaldırım işgali söz konusu, diğer vatandaşların evleri kaldırımın gerisindeyken bu inşaatta kaldırıma bir işgal söz konusu. Bu konu hakkında Belediyeye şikayetlerde gitmiş bulunmakta. Olay bize de gelince gidip yerinde görelim dedik. Kanunsuz kimse bir şey yapamaz ama görünen bir şey var vatandaş şikayetinde haklıdır. Kaldırımı işkal edip yolun üstüne ev yapılmaya çalışılıyor. İnşaat sahibiyle görüşme fırsatım olmadı inşaatta projeye ve kime ait olduğuna dair bir açıklama ya da yazı bulunmamakta. Belediyenin imar planında bir değişiklik yapılmıştır.  Olay bundan ibarettir.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (10)
MAHALLELİ 2 ay önce
O ORAYAMI YAPILI KALDIRIMA.KALDIRIMI İŞGAL ETMİŞSİN ORADA KOSKOCA YOL DURURKEN..YAP YOLUN ORTASINA..HER AKLIDA BENMİ VEREYİM.:))
NASREDDİN HOCA 2 ay önce
O İNŞAATI YOLUN ORTASINA YAPIN..BELEDİYE ÇALIŞANLARI NE KADARDA ZEKİİ..MAŞALLAH...
düzce li 2 ay önce
belediye burdan kesin rüşvet yemiştir yoksa kimse böyle ev yapamaz
azizyeli 2 ay önce
klasik imar müdür
Kahveci 2 ay önce
Memleket bitik elden okey e dönüyor. Uzunmustafa da inşaat yola taşmış mış.
suat 2 ay önce
diğer mahalle sakinleri yoldan çekmiş bu insanlar salak mı . belediyenin hangi işi doğru bu dogru olsun
Afrika gibü 2 ay önce
Valla afrikada olacak işler yazık belediye imar dairesi kimlere kıyak yapıyor.
uzunmustafa 2 ay önce
ya kardeşim adamresmen yolu gaspetmiş.belediye ne yapıyor.böyle imar değişikliğimi olur.bizde taşalım yola ozaman.ayıptır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12°
açık