banner851

banner955

KAPALI KÖY YOLLARINI AÇMAK İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Düzce il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle, 154 köy yolu ulaşıma kapandı. Düzce İl Özel İdaresi ekipleri gece saatlerinden itibaren yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürürken, 102 köy yolunu yeniden ulaşıma açıldı. 52 köy yolunun açılması için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Öte yandan Düzce İl Özel İdaresi, Karayollarının karla mücadele çalışmalarına, Düzce Akçakoca Karayoluna 1 adet greyder, Akçakoca Melenağzı Karayolu ve Akçakoca – Alaplı Karayoluna ise 2 adet kar bıçaklı kamyonla destek veriyor.

Düzce 26.01.2022, 11:26
1158
KAPALI KÖY YOLLARINI AÇMAK İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
banner986

Düzce, son yılların en çetin kış şartları ile mücadele ediyor. Düzce ve çevresini etkisi altına alan yoğun kar yağışı, özellikle yüksek kesimlerde günlük yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Düzce İl Özel İdaresi, Karayolları, merkez, ilçe ve belde belediyeleri, çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Etkili olan kar yağışı nedeniyle Karayolları tarafından, TEM Otoyolu Düzce Keskimi ve Bolu Dağı Bakacak Bölgesinde kar küreme ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları aralıksız devam ederken, D-650 Akçakoca Karayolu Kabalık Kabalak rampasından ağır tonajlı araçların zincirsiz çıkılmasına izin verilmiyor.

Dün akşam saatlerinden bu yana aralıksız olarak devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Düzce’de 154 köy yolu ulaşıma kapandı. Düzce İl Özel İdaresi ekipleri ulaşıma kapanan yolları açmak için yoğun bir çaba sarf ederken, gece boyu devam eden çalışmalar neticesinde 102 köy yolu yeniden ulaşıma açıldı. Düzce İl Özel İdaresi ekipleri merkezde 4, Akçakoca ilçesinde 24, Cumayeri ilçesinde 9, Çilimli ilçesinde 2, Gölyaka İlçesinde 6, Gümüşova ilçesinde 7 olmak üzere toplam 52 köy yolunu yeniden ulaşıma açmak için 72 personel ve çok sayıda araç ile yoğun bir mücadele veriyor.

Öte yandan Düzce İl Özel İdaresi, D-650 Akçakoca – Düzce Karayolu, Akçakoca –Melenağzı Karayolu ve Akçakoca – Alaplı Karayolunda sürdürülen karla mücadele çalışmalarına 1 greyder ve 2 adet kar bıçaklı kamyonla Karayolları ekiplerine destek veriyor.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu