banner851

banner955

KAYA: “ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Düzce Trabzonlular Derneği ve Kızılay Düzce Şubesi tarafından Cedidiye Camii önünde Cuma Namazı çıkışı Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara Aşure Dağıtımı gerçekleştirildi. Düzce Trabzonlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Kaya, dernek olarak bu tür etkinliklerinin devam edeceğini söyledi.

Düzce 26.08.2022, 16:30 26.08.2022, 17:10
572
banner1032

Düzce’de Muharrem ayı kutlamaları devam ediyor. Düzce Trabzonlular Derneği ile Kızılay Düzce Şubesi işbirliğinde bugün Cuma Namazı çıkışı Cedidiye Camii önünde vatandaşlara aşure ikramı yapıldı.

İlginin oldukça yüksek olduğu ikramda, aşureler kısa sürede tükendi.

Aşure ikramı ile ilgili açıklamalarda bulunan Düzce Trabzonlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Kaya,   “Mübarek Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlarımıza aşure ikram ettik. Kızılay Düzce Şubesi ile derneğimiz tarafından yapıldı bu etkinlik. Bugün bunu gerçekleştirdik, katılım oldukça yoğundu. Tabii ki bu bir kültür derneği. Daha öncede biz Düzce’de hamsi festivalleri ile tanıtım ve kültür festivalleri düzenledik. Trabzonspor’umuzun 38 yıl aradan son şampiyon olmasından dolayı, bir şampiyonluk gecesi düzenledik. Derneklerin görevi, sivil sosyal etkinlikler sağlamak insanları kaynaştırmak, kültüre taşımak. Bizde bunları yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonra da böyle etkinliklerimiz olacak, tabii ki ihtiyaç ve talep doğrultusunda” dedi.

Yorumlar (0)
18
kapalı