banner851

banner955

KELEBEK MOBİLYA'DAN KÜTÜPHANE DESTEĞİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehir merkezindeki eski Kaymakamlık lojmanının kütüphaneye dönüştürülmesi için Kelebek Mobilya firması Genel Direktörü Faruk Şahin ile protokol imzaladı. Başkan Özlü, Millet Kütüphanesinin Düzce’nin gelişimine katkı sağlayacağını belirterek, “Kelebek Mobilya da iç tefrişatını yapacak. Yıllardır ilin ekonomisine olan desteklerini kültürel gelişimine de katkı verecekler” dedi.

Düzce 08.10.2021, 17:30 08.10.2021, 17:31
1047
KELEBEK MOBİLYA'DAN KÜTÜPHANE DESTEĞİ

Düzce Belediyesi tarafından 29 Ekim’de açılması planlanan Millet Parkı projesinin içine dahil edilecek olan Millet Kütüphanesi’nin iç tefrişatını, Türkiye’nin köklü kuruluşlarından birisi olan Kelebek Mobilya üstlendi.

Bugün Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Kelebek Mobilya firması Genel Direktörü Faruk Şahin arasında karşılıklı protokol imzalandı.

İmza töreninde konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Kültür Mahallesi’nde bulunan eski Kaymakamlık lojmanının kütüphaneye dönüştürülerek Düzcelilerin hizmetine açılacağını bildirdi. Geçtiğimiz aylarda tahsisi Düzce Belediyesine alınan eski Kaymakamlık Lojmanı, vatandaşların ağaçlar içinde kitap okuyabileceği, vakit geçirebileceği ve araştırma yapabileceği Kafe-kütüphane haline geleceğini dile getiren Başkan Özlü, Kelebek Mobilya Genel Direktörü Faruk Şahin’e desteklerinden ötürü teşekkür etti.

"KÜLTÜREL GELİŞİME KATKI SAĞLANACAK"

Kelebek Mobilyanın Düzce’nin en köklü fabrikalarından biri ve ilin ekonomisi ile istihdamına olan katkılarının yadsınamaz olduğunu kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Millet Bahçesinin yanına Millet Kütüphanesi kazandırıyoruz. Millet Kütüphanesinin restorasyonunu yapacağız. Kelebek Mobilya da iç tefrişatını yapacak. Yıllardır ilin ekonomisine olan desteklerini kültürel gelişimine de katkı verecekler. Kelebek Mobilya’ya teşekkür ederim. Düzce’mize hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

"GURUR DUYUYORUZ"

Kelebek Mobilya Fabrika Direktörü A. Faruk Şahin ise firmanın Atatürk’ün imzası olan ender fabrikalardan biri olduğunun altını çizerek, “ 650 kişiye istihdam ve yan sanayi ile birlikte 2 Bin kişiye istihdam sağlıyoruz. Değişim döngüsünde bizim de katkımızın olmasından dolayı gurur ve onur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Protokol imzalanmasının ardından firma kısa sürede lojmanda çalışmalara başlayarak kafe-kütüphanenin hizmete girmesini sağlayacak.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (1)
can 1 yıl önce
SAYIN BASKAN SU COBANDAKI TIRAFIK SORUNU BERBART ORAYA ÜST KÖPRÜLÜ ARABALAR ICIN CIFT YÖLÜ YOL OLMASI LAZIM ANTALYADA ÖYLE SORUN SIFIR
Yeni Sayımız