banner614

KURALLARA UYALIM, SALGINI DURDURALIM

banner619

Düzce’de tüm tedbirlere ve ‘Evde kalın’ çağrılarına rağmen koronavirüs hastası sayısı 150’ye yükseldi. Kurallara uyulmaması salgının kontrol altına alınmasını zorlaştırırken, vaka sayısının da artmasına neden oluyor. Virüs kaynaklı 3 vefatın yaşandığı Düzce’de yoğun bakımda tedavi gören hasta sayısının 5 olduğu öğrenildi.

banner846
Düzce 21.04.2020, 14:09
13410
KURALLARA UYALIM, SALGINI DURDURALIM
banner844

Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılan ve Türkiye’yi de tehdit eden koronavirüs salgınına karşı mücadele artarak devam ediyor.

Bakanlıklar ve İl Hıfzıssıhha Meclisi kararları ile pandeminin kontrol altına alınması için yeni kararlar uygulamaya geçerken, en önemli mücadelenin kişisel tedbirlere uymak olduğu vurgulanıyor. Düzce’de valilik koordinesinde virüsün yayılmasını durdurmak için yerel yönetimlerin desteğiyle yoğun şekilde yürütülen çalışmaları kurallara yeterince uymamak zedeliyor.

65 yaş ve üstü yaşlılar ile 20 yaş altındakilerin sokağa çıkması yasaklanırken, henüz sokağa çıkma yasağı uygulanmayan Düzce’de vatandaşların mecbur kalmadıkça dışarı çıkmaması isteniyor.

Ancak toplum sağlığı için en az insan sirkülasyonu gerekirken, özellikle çarşı merkezi vatandaştan geçilmiyor. Bu da ‘Evde kalın’ uyarılarına gerektiği gibi kulak verilmediğini gösteriyor.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile pandemi hastanesine dönüştürülen Muncurlu’daki devlet hastanesindeki sağlık personeli, hastaları iyileştirmek için canla başla çalışıyor. Yine sokaklarda polis, jandarma, zabıta ve gece bekçileri salgına karşı mücadele veriyor.

Tüm bu özverili çalışmalara karşılık kurallara uyulmaması ve uyarların dikkate alınmaması yüzünden virüs bulaşan hasta sayısı artıyor. Düzce’de geçtiğimiz pazar günü 137 olan koronavirüs vaka sayısı 2 günde 150’ye ulaştı. Nisan ayı içerisinde 3 vatandaşın virüse bağlı olarak hayatını kaybettiği ilde, yoğun bakımda yatan hasta sayısının ise 5 olduğu öğrenildi.

Yorumlar (19)
ali 1 yıl önce
bu virüs dünyada ve türkiyede. corona günleri bitince tüm dünyada kutlanacak milli ve dini bayram ilan edilip bu mücadeleyide kazandığımız için bir gün sosyalleşme tatili olsa ne güzel olur.
Yağmur bulut 1 yıl önce
Hickimse uymuyo kurallara. Sabah Cumayeri arabası yolcuyu doldurdu madkesizde yolcu aldı uyarmama rağmen dinlemiyolar cuma yeri arabaları denetlensin masketakilmiyo duraklarda yaşlılar disarda sabahları bı bakın arabalara duraklara
Tuncay 1 yıl önce
Abartma yalım abi insanların iğdiyaçları var çıkacak tabi para lazım çıkacak tabi ozaman çıkma yasağı koyun insanlara siz bakın nerdeeee evde kal ekmek yok gaz elektrik faturası gayet çok güzel geliyor bu arada herkes görevini yapıyor esnafa kapat diyemiyorlar insanları sokmuyolar nası biiş bu
Erkann 1 yıl önce
Yasak gelmeli yasak yasak burdan yaziyoruz kim takıyor bizi valilik yasak koyacak baska olmaz.yazik bize
Düzce 1 yıl önce
Hala olayın ciddiyetinin farkında değil kimse şuan normal olan sokakların sinek avlaması sanki kendileri için anons yapıyorlar. Koca koca insanlar çocuk gibi laf dinlemiyorlar
Volkan cebeci 1 yıl önce
Esnaf olarak biz mağdur kalıyoruz paketçilerimize geçiş izni ihmarkallık olduğu için verilmiyor. Her kapıdan geçen bisikletli motorlu olanlar kurye olarak geçtiğinden dolayı bize verilen SN. VALİ'NiN izniyle DESOB BAŞKANI MUSTAFA KAYIKÇI imzalı izin kağıtları bile geçmemize müsade etmedi ki bugün Allah tan el attı SN BAŞKANIMIZ ve LOKANTACILAR ODASI BAŞKANIMIZ ATİLLA ŞİŞMAN sayesinde nizami girişlerde. MİNNETTARIZ. Düzce evde kal
Ebru 1 yıl önce
İnsanlar çok duyarsız, yazık sağlıkçılara ve onlar gibi görev başında olanlara...bu işin sonu yok,
Vatandaş 1 yıl önce
Neden Düzce'de sokağa çıkma yasağı gelmiyor çok anlamsız ve saçma
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
kapalı