banner851

banner614

MADDİ ZARARA UĞRAMAMAK İÇİN...

banner619

Düzce Belediyesi ölçüm hassasiyeti ve kullanılan su miktarının ölçümünde hataların ortaya çıkmaması için vatandaşlara bir duyuru yaparak mekanik su sayaçlarının muayene ve kontrol edilmesi gerektiğini belirtti.

banner846
Düzce 22.07.2020, 16:21
6164
MADDİ ZARARA UĞRAMAMAK İÇİN...
banner844

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü eski tip sayaç olarak bilinen faturalı su sayaçlarına yönelik bakım çağrısı yaptı.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, en uzun 10 yıl süre ile sorunsuz çalıştığı aktarılan faturalı su sayaçlarının yaklaşık 5 yıl sonra ölçümlerinde sapma tespit edildiğini belirtildi.

Vatandaşların maddi zarar riskine karşı Düzce Belediyesi ekiplerine muayene ve kontrol yaptırması önerisinde bulunulan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Ölçü Ayar Kanunu'na göre damga süresi 10 yılı aşmış su sayaçlarının yetkili kurum tarafından muayene edilmesi gerekmekterdir. Yapılan testlerde mekanik su sayaçlarının 5 yıldan sonra ölçüm hassasiyetinin azaldığı ve hatalı ölçüm yaptığı bilinmektedir. Yetkili kişilerce yapılan testi geçen su sayaçlarının yeniden damgalanması, testi geçemeyen 10 yıl ve üzeri kullanılan sayaçların değiştirilmesi gerekmektedir. Hatalı ölçüm yapan su sayaçları hem vatandaşımız için hem de kurumumuz için maddi zarara neden olabilmektedir."

Özellikle vatandaşların maddi zarara uğramaması ve hatalı ölçüm nedeniyle kesilen yanlış faturalarla karşılaşmaması adına konu hakkında hassas davranması gerektiği vurgulandı.

Yorumlar (9)
Ali çaylı 12 ay önce
Kartlı su sayaçları arıza yaptı servis yok....
Hikmet Gündoğdu 12 ay önce
Adıma kayıtlı abone sayacımın kontrolü için hangi birime müracaat edeceğim bilgilerinize arz ederim
okan 12 ay önce
bunun için su faturalarına ücret yansıtıyorsunuz diye biliyorum lakin 7 seneden beri ödenen faturalarda da var bakım onarım ücreti yapan var mı yok hakkım helal etmiyorum
Reşat Gültekin, 12 ay önce
Sayaç bakım ve kontrol edilecekse, belediyenin ydtkili elamanı gelir, sayacı söker nerede muayene yapılacaksa yapar Raporunu verir, kibu sayaçların kaydıda zaten belediyede mevcuttur, vatandaşı tedirgin etmenin bir anlamı yok, her şeyide vatandaştan beklemek, iyi bir hizmet anlayışı olmadığını düşünüyorum Emekl bir Düzce Belediyesi su işletmesi şefi olarak, Saygılarımla arz ederim,
Kieros 12 ay önce
Belliki kafadan yazdıkları faturaları kaptıracaklar
Abbas 12 ay önce
Gelip değıistirsinler 1o sene sonra
Mustafa Canbaz 12 ay önce
Damgası nerde bu saatin
Ersin 12 ay önce
Yani ne demek bu sayacı değiştir birileri para kazansın.açıklaması budur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
kapalı