banner851

banner955

MARKET DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRILDI

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentteki zincir marketler ve yerel marketlere yönelik gerçekleştirdiği denetimler kapsamında raf ve kasada farklı fiyat uygulandığını tespit ettiği markete tutanak tuttu.

Düzce 14.02.2022, 13:20 14.02.2022, 15:07
2063
MARKET DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRILDI

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Uygulama Yönetmelikleri gereğince, il genelinde faaliyet gösteren iş yerlerindeki denetimlerini sürdürüyor.

Temel fıda maddelerinde KDV’nin yüzde 1’e düşürülmesinin ardından zabıta ekipleri marketlerdeki ürünlerin fahiş fiyattan satılmasının önüne geçerek vatandaşların mağduriyetini önlemek amacıyla fiyat ve etiket denetimini sıklaştırdı.

FİYAT YANITMACASINA TUTANAK TUTULDU

Bu kapsamda Hamidiye Mahallesinde faaliyet gösteren bir zincir markette raf ve kasa fiyatlarının farklı olduğuna yönelik ihbarı değerlendiren ekipler, markette yaptıkları incelemelerde bazı ürünlerin etiket fiyatı ile kasa fiyatının uyuşmadığını tespit etti.

Ekipler, etiketler ile tüketiciyi yanıltmaya yönelik faaliyet gösteren markete işlem yaparak tutanak tuttu.  Tutanak, zabıta ekipleri market yöneticisi tarafından imza altına alınarak, Ticaret İl Müdürlüğüne teslim edildi.

Yorumlar (7)
KÜRŞAT YILMAZ 8 ay önce
% 8 KDV ile aldığı malı kararın ertesi günü % 1 KDV ile satmasını beklemek nasıl bir akıl?
Kerem sert 8 ay önce
Ruhsat Harcı icin belediye karşı karşıya açılması göz yumdu ticaret yasasina göre yasak
duzce 8 ay önce
sistem çöktüğü icin kasalara aktarım yapılamadı bugun ve hala markette etiket degistiriyo çalışanlar ama biraz insaf yani bu çalışanlarda robot degil
Belediyeci 8 ay önce
Ya milleti salak sanırsınız, ya millet ile dalga geçersiniz yada millet gerçekten salak. KDV oyunu açıklanır açıklanmaz esnaf zaten %10-15 zammı bindirmişti, daha sonra %7 indirdi.
CAN 8 ay önce
kesin cezayi BUNLAR FIYATLARI YÜKSELTEN AZDILAR
Cash81 8 ay önce
Ya bırakın bu isleri zorla satmıyor serbest ekonomi bir cezası yok
Vatandas 8 ay önce
Ozellikle zincir marketleri iyi denetleyin kasada farkli rafta farkli fiyat
24
parçalı bulutlu