banner851

banner614

MECLİS GÜNDEMİNE BOMBA GİBİ DÜŞTÜ

banner619

Düzce Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı’nda “torpil” iddiaları gündeme bomba gibi düştü. AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Güler Güneş hakkında ortaya atılan torpil, usulsüzlük ve görevini kötüye kullanma gibi ithamlar dikkat çekti.

banner846
Düzce 06.08.2019, 13:16 08.08.2019, 13:32
19598
banner844

Meclis toplantısında İYİ Partili meclis üyeleri tarafından soru önergesi olarak sunulan AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş’in makamını aşarak Kadınlar Lokali’ndeki kadın çalışanlara “‘Size sorulduğunda ‘Gönüllü çalışıyoruz’ deyin, ben sizi belediye şirketlerine alacağım.” dediği iddia edildi.

Soru önergesi olarak meclis gündemine taşınan iddialara Güneş, ‘Gelecek toplantıda hakkımda yapılan bu ithamlara yazılı ve sözlü olarak cevap vereceğim.’ ifadelerinde bulundu.Aynı zamanda AK Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi olan Güler Güneş’in ayrıca yakın arkadaşı olan ve kadın kollarında da beraber çalıştığı Emine Alkan’ı Düzce Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nde müdür yardımcılığı görevine getirilmesinde rol oynadığı da belirtildi. İYİ Partili üyeler tarafından önergede belediye Kültür Müdürlüğü’nde yapılan bu keyfi uygulamaların doğru olup olmadığı hakkında kamuoyunun aydınlatılması talep edildi.Güneş hakkında yapılan soru önergesinde şu ifadeler yer aldı:
1- Güler Güneş’in Düzce Belediyesi’ne ait Kadınlar Lokali’ne farklı günlerde giden kadınların “AK Parti Kadınlar Lokali burası mı?” sorusuna “evet burası” diyerek cevap verdiği doğru mu?
2- Bu lokalin genel giderleri ve içeride sunulan ürünlerin bedeli kim tarafından ödenmektedir?
3- Bu lokalde çalışan kadınlara Güler Güneş’in “Size sorulduğunda gönüllü çalışıyoruz deyin. Ben sizi birkaç aya kadar belediye şirketlerine aldıracağım” dediği doğru mu?
4- Güler Güneş’in bu lokalde Ramazan ayında “Fazla mesailerinizi ben ayarlayacağım” dediği ve sonra “Ben cebimden mi ödeyeceğim” dediği doğru mu?
5- Güler Güneş’in emriyle erkeklerin Kadınlar Lokali’ne girmesinin yasak olduğunu bildiğimiz bu lokale Suriyeli, Iraklı ve Afgan erkeklerin girdiği doğru mu?
6- Kadınlar Lokali’nin belediye tarafından denetlenip denetlenmediği öğrenmek istiyoruz.
7- Güler Güneş’in kadın kollarından arkadaşı olan Emine Alkan isimli kadını belediye şirketlerinden birinde işe aldırıp İl Kültür Müdürlüğü’nde müdür yardımcısı yaptırdığı doğru mu? Kültür Müdürlüğü’nde yapılan bu keyfi uygulamalar doğru mu?İlerleyen günlerde açıklama yapacağını söyleyen AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş’in hakkında iddia edilen suçlamalara ne yanıt vereceği merak konusu oldu. Güneş’in 8 Ağustos 2019 Perşembe günü gerçekleştirilecek 2. oturumda açıklama yapması bekleniyor.
Haber: H. DURNA

Yorumlar (74)
aksakallı 2 yıl önce
günlerdir torpil diyediye dilimizde tüy bitti bu şekilde belediyeye girenliri görmemezlikten gelenleri Allaha havale ediyorum faruk özlü bunları takip edmiyorsan sende onlardan birisin
SİNAN AYDIN 2 yıl önce
GÜNEŞ İ BALÇIKLA SIVAYAMAZ SINIZ.
kemal kaya 2 yıl önce
duzce beledıyesi ve yan kurulusları tamamıyla akp nın hizmetınde
düzceli 2 yıl önce
herkes kendi değirmenine su taşıyor.Millet evine ekmek götüremezken atm memuru olarak çalışıp işe gitmeden maaş alanları, bu milletin hakkına girenleri ALLAH'a havale ediyorum.
Torpil 2 yıl önce
Düzce belediyesinde çalışanların cogu torpille çalısıyo ya kocası beledıyede işe alınıyor ya akrabası normal artık böyle şeyler hepsi boş boş belediyede oturuyo bi iş yaptıklarıda yok
gerçekler 2 yıl önce
güneş bende kaynaşlılı olarak duyduklarıma değil herzaman gördüklerime inanırım verdiği mücadeleyi samimiyeti,çalışkanlığına inanırım en çok reis sevdasına inanırım serpil sağlamın ve teşkilatların istifa etmesine neden olanlar kaynaşlıda akp nin seçimi kaybetmesinin en büyük nedenidir.şimdiki teşkilâttaki sahte reiscilerle seçim kaybetmeye devam edeceklerinden hiç şüphem yok
YOLDAŞ 2 yıl önce
Runuz doğru söyleyen şahıs belli ki sende çıkarcısın...burada serpil sağlamı karaladığın için şuanki teşkilatın içindeki menfaatçilerden biri veya yakını olarak görüyorum seni bende bir ak partiliyim ama aday olarak istenmeyen kişilerin seçilmesinden dolayı mhpye verdim oyumu..demem o ki serpil sağlam teşkilattaki menfatçilere ve şakşakçılara rağmen her konuda mücadele ettiğini ve halkla içiçe saygı ve sevgi içinde görevini yaptığını gördük bizzat bizim köye defalarca gelip hasta ninemi defalarca ziyaret etti yaşlıları es geçmeden hal hatır sorardı
Beytullah 2 yıl önce
Güler hanımın akçali işlerle olan bağlarına da cevap vermesini bekliyoruz. Biz Güler Güneşin samimiyetinin etki ve akçeli işlerler den geçtiğine inanıyoruz. Yazıklar olsun. Ak partinin lideri cefada avaneleri sefada. Allahtan korkmayan kuldan utanırmı...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık