banner851

banner614

MECLİSE ÖNERGELER DAMGA VURGU

banner619

Düzce Belediye Meclis Toplantısı Eylül ayı ilk oturumunda gündemi meşgul eden bazı konular MHP’li meclis üyeleri tarafından meclise taşındı. Düzce Belediyesi’nde görev yapmakta olan personellerin durumu, Hecinler Mevkii’nde bulunan katı atık depolama alanının maliyeti ve Aziziye Mahallesi’nde bulunan pazaryerindeki esnafın sorunları gibi konular hakkında soru önergesi, MHP’li meclis üyeleri tarafından meclise sunuldu.

banner846
Düzce 03.09.2019, 17:50 03.09.2019, 19:29
2800
banner844

Düzce Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen meclis toplantısına MHP’li Meclis Üyeleri tarından verilen soru önergeleri damga vurdu.Çöp için söz verilen çözüme ne oldu?


İlk olarak Düzce’de katı atıkların depolanması ve bertaraf edilmesi nedeniyle, Düzce Belediyesi’nin Hecinler Mevkii’nde yapmış olduğu katı atık depolama alanı hakkında verilen önergede şu ayrıntılar yer aldı:

“Düzce Belediyesi’nin Hecinler Mevkii’nde yapmış olduğu katı atık depolama alanı kaç dolara mal olmuştur?
Belediye olarak seçimlerden önce bu sorunu çözeceğinizi Düzce halkına vaat etmiştiniz. Bu vaadinizi yerine getirmek için geçen sürede ne gibi bir faaliyet yapılmıştır?
Şu an da vahşi depolama yaptığınız eski alan çevre mahalleler olan Karahacımusa, Akınlar, Sarayyeri, Arapçiftliği, Aziziye, Fatih ve Uzunmustafa Mahalleleri’nde koku ve haşere gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır. Bunlar için belediye olarak önlem almayı düşünüyor musunuz?”“Pazaryeri bütçesinin ne kadarı oraya ayrıldı?”


Merkeze bağlı Aziziye Mahallesi’nde bulunan semt pazarında yapılan incelemeler sonucunda pazarcı esnafının sorunlarına değinen ve bu konuda da soru önergesi sunuldu. Önergede şu ifadelere yer verildi:

“Pazaryeri ile ilgili önceki dönemlerde ödenek alındı mı? Ödenek ayrıldıysa ne kadardır? Ayrılan ödeneğin ne kadarı pazaryerine kullanılmıştır?

31 Mart 2019 Seçimleri’nden sonra pazaryerine gidilip sorunlar tespit edildi mi? Sorunların çözümü için hangi işlemler yapılmıştır?

Pazaryerlerinin daha verimli ve canlı olması için köylerden gelen araçların pazartesi ve perşembe günleri Aziziye Mahallesi’nde, pazaryerine yakın bir yere yönlendirilmesi ile ilgili bir çalışmanız var mı?”Alımlar liyakat esasına göre yapılsın


MHP’li meclis üyeleri tarafından Düzce Belediyesi’nde ki personel sayısı ve bu personellerin hangi birim ve pozisyonlarda çalıştırıldıkları hakkında verdikleri soru önergesinde ise şu konular üzerinde duruldu:

“Düzce Belediyesi’nde 31 Mart 2019 tarihinde memur, kadrolu işçi, sözleşmeli memur ve şirket personeli sayısı nedir?

Düzce Belediyesi iştirakleri olan şirketlere 31 Mart 2019 ile 31 Ağustos 2019 tarihleri arasında kaç kişi işbaşı yapmıştır?

31 Mart 2019 seçim öncesi yaklaşık 40’a yakın personel, kanunen emekli oldu. Emekli olan personel yerine alınan kişilerle liyakat ve eşitlik ilkeleri gözetilerek mi yoksa siyasi, eş, dost, akraba ilişkileri mi ön planda tutuluyor?

Bu personeller kimlerdir, hangi birimlerde ve hangi pozisyonlarda çalışmaktadırlar?

Geçtiğimiz dönem birim müdürlük görevini vekaleten yürütürlerken, belediye meclisine bilgi vermeden evrak üzerinde başkan yardımcısı olarak yapılan atamalar toplum vicdanını yaralamıştır. Bu konuda belediye yönetiminin bir yaptırımı olacak mı?

2014-2019 döneminde Düzce Belediyesi’nin çeşitli kademelerinde şirketler üzerinden liyakat, eşitlik, adalet ilkesine aykırı olarak parti yöneticileri, meclis üyeleri, akrabalar istihdam edildiği görülmüştür. Kamu vicdanını rahatsız eden ve idareye olan güveni sarsan bu uygulamalar devam edecek midir?

Düzce Belediyesi’nde ihtiyaç fazlası istihdam yapılıyorsa 5108 sayılı kamu mali yönetim ve kontrol kanununun 71. maddesine göre kamu görevlilerinin mevzuata aykırı işlem ve kararıyla bir kamu zararı oluşmuş mudur?”“Bilgilendirilmek istiyoruz”


MHP’li üyeler soru önergelerinin sunulmasının ardından son olarak Düzce Belediyesi tarafından bu konular hakkında incelemelerde bulunup daha sonra meclisin ve kamuoyunun aydınlatılmasını talep etti.
 
Haber: H. DURNA

Yorumlar (13)
DÜZCELİ 2 yıl önce
Adaletsiz insanlar olduğu sürece hiçbir şey çözüme gidemez orada işçinin hakkını yiyen işverenler olduğu sürece bu Düzce'ye onların hiçbirinden hayır gelmez. ÖRNEĞİN ; HASAN GÜNDEN
actombo8161 2 yıl önce
BELEDİYEDEN MAAŞ ALIP PİYASAYA YÜZ BİNLERCE M2 PROJE ÇİZEN BELEDİYE PERSONELLERİNİ TESPİT EDİP,BELEDİYEDEN ATIN.
başkanaaa 2 yıl önce
cedidiye mh.Göksel sokak.SGK sokağı halı saha köşesindeki çöpe bir bakın..tepe oldu..Verdiğimiz çevre temizlik vergileri ne oluyor...1 aydır alınmıyor ..Belediye o müdürü bu müdürü atamayı bırak çevreye bak...
Doğru yazın 2 yıl önce
Önce doğru yazın haber tesisi tek başına düzce belediyesi mi yaptı diğer belediyeler de yaptı
VATANDAŞ 2 yıl önce
nerde ak partili yorumcu arkadaşlar ?
Liyakat 2 yıl önce
Bu Saatten Sonra Liyakat Değil,Sadakat Esas.Olan Ülkede Bu Yüzden Ciddi Bir Beyin Göçü Yaşanmakta Üstadın Tabiriyle "Bindik Bir Alamete Gidiyoruz Kıyamete"
Hecinler 2 yıl önce
Umarım Hecinlere tekrardan çöp dökmeyi akıllarına dahi getirmezler Orası su havzasının üzeri ve heyelan bölgesi ayrıca ormanın içi köylerin ortası Akıl tutulması olur ve halkla devleti karşı karşıya getirir. yazıklar olsun hala çözülmedi!
hamza 2 yıl önce
mhp agirligini koymali almali artik belediyeyi duzceyi akpden biakin ittfak bos islerini
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın