banner851

banner614

“MİLLET BAHÇESİNE KÜTÜPHANE KAFE YAPIYORUZ”

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Kütüphaneler Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özlü, “Kitap okumak; duygularımızı derinleştirir, düşüncelerimizi zenginleştirir” dedi. Millet Bahçesi’ne kütüphane kafe yaptıklarını hatırlatan Özlü, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın, gençlerimizin bu kütüphaneden faydalanmalarını istiyoruz” diye konuştu.

banner846
Düzce 30.03.2021, 13:33 30.03.2021, 18:09
407
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Kütüphaneler Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. “Bilgi çağı ve bilgi toplumunda en önemli özellik; bilginin ve bilgili olmanın bir güç kaynağı olarak görülmesidir” vurgusu yapan Özlü, “Dünyada bilgiye sahip olmak, her alanda en ileri seviyedeki toplumların ortak özelliğidir. Bilgilere ulaşmanın en güvenilir yolu da kitap okumaktan geçmektedir. Kitaplar kişisel gelişimimizi destekleyen çok değerli eserlerdir. Cehaleti yenmenin yolu da kitap okumaktır. Kitap okumak; duygularımızı derinleştirir, düşüncelerimizi zenginleştirir. Geleceğimiz için mutlaka okumalıyız” diyerek vatandaşları kitap okumaya davet etti.

Düzce Belediyesi olarak bu konudaki çalışmalarına değinen Özlü, “Bu çerçevede de kütüphaneler; çağımızın ihtiyaçlarına uygun şekilde kendilerini yenileyerek kent halkının bilgi seviyesinin yükselmesine ve bilinçli bir toplum olarak yetiştirilmesine katkı sağlar. Bizler bu anlayışla kütüphanelerimize yapılacak her türlü desteği, ülkemizin geleceğine yapılmış katkının bir parçası olarak değerlendirmekteyiz. Açılışını yapacağımız Millet Bahçesine de bu düstur ile kütüphane kafe yapıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın, gençlerimizin bu kütüphaneden faydalanmalarını istiyoruz” dedi.

Özlü, “Bu duygu ve düşüncelerle, başta kütüphanecilerimiz olmak üzere herkesin 'Kütüphane Haftasını ' kutluyorum. İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin evde geçirdikleri zamanları  bol bol kitap okuyarak değerlendirmelerini tavsiye ediyorum" ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (2)
hadi oradan 4 ay önce
Fazla Eğitimde zararlı bu devirde,maazAllah 'FETÖ'CÜ' olursunuz. :) :) :) :)
YAVUZ0881 4 ay önce
Işte zaten haber yalnış kitap okumak değil amaç okuduğunu anlamak memleketi böyle sığırlarla doldurdular yıllar yılı diplomalı sığırdan geçinilmiyor sayelerinde