banner851

banner955

MÜCADELEDE HER GÜN ÖNCEKİNDEN KÖTÜ…

Yeni tip koronavirüs salgınının her geçen gün daha da kötü bir hal aldığı Düzce’de son 24 saatte 5 kişi salgın nedeniyle hayatını kaybetti. Vaka sayısı, yoğun bakımda yatan hasta sayısı ve entübe olan hasta sayısının da artmaya devam ettiği Düzce’de, uzmanlar kalabalık ortamlara girilmemesi gerektiğinin altını çizerek maske, mesafe ve temizlik kurallarına tam uyum ve aşı olma çağrısını bir kez daha yineledi.

Düzce 13.10.2021, 16:40
4210
MÜCADELEDE HER GÜN ÖNCEKİNDEN KÖTÜ…

1 Temmuz’da başlayan tam normalleşme sürecinin ardından Düzce’de yeni tip koronavirüs salgını her geçen gün daha da kötü bir hal alıyor. Salgınla mücadelede en kötü sınavı veren 2. il olan Düzce’de aynı zamanda en ölümlü günler yaşanıyor.

Bir günde 5 kişi öldü

Nefessiz bırakan salgın yayılmaya devam ederken son 24 saatte Düzce il genelinde 5 kişi daha yaşam mücadelesini kaybetti. Son kayıpların ardından Düzce’de yeni tip koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısı 233’e yükseldi.

31 hasta yaşam savaşı veriyor

Halen yoğun bakımda hayat mücadelesi veren hastaların sayısı 31 olurken, bunlardan durumu ağırlaşan 15’iyse entübe durumda tutuluyor. Serviste yatan ve evlerinde karantina altında olan toplam anlık hasta sayısı da 3 bin 709’a çıktı.

Vaka sayısı artıyor…

Günlük vaka sayısı tırmanmaya devam ederken 12 Ekim günü COVİD-19 testi pozitif çıkanların sayısı 271 oldu. Son tespit edilenlerle birlikte başından bu yana Düzce’de virüsle enfekte olanların sayısı 52 bin 351’e yükseldi.

Hayati uyarılar

Can kaybının artmasından korkulan Düzce’de acı tabloya ek olarak test kuyruklarının uzamaya devam ediyor. Önü kesilemeyen salgın nedeniyle uzmanlar Düzceliler’e kalabalık ortamlara girilmemesi gerektiğinin altını çizerek maske, mesafe ve temizlik kurallarına tam uyum ve aşı olma çağrısını bir kez daha yineledi.

banner844
Yorumlar (10)
Vatandaş 1 yıl önce
Bir yandan panayır yapıyorsunuz bir yandan hastalık arttı ölümler arttı diyorsunuz. Ey düzceyi yönetenler siz aklımızla dalga mı geçiyorsunuz
Sadece insan. 1 yıl önce
Kalıcı konutlar bağlantı yolunun ortasındaki üst geçidin orada bir ekmek fırını var. Buraki dayı hiç bir zaman maske takmadan ekmek veriyor millete. Bunun gibiler oldukça pandemi falan bitmez. Aynı şekilde konutlardan düzce istikametine girerken ithal bir akaryakıt istasyonu var, üşenmeden baktım, çalışanların tek bir tanesi dahi maske takmıyor. 1 kişi de takmaz mı be kardeşim ya.
Vatandas 1 yıl önce
Efendim bu asi fayda etmedi neden yayiliyor bu virüs
Ertan demir 1 yıl önce
Okullar açık kaferler her yer açık insanlar iç içe salgın içinden çıkılmaz bir hal aldı kötüye gidiyor acil tedbirler gelmesi gerekiyor
UTP 1 yıl önce
Evet sosyal mesafe ve hijyene önem verelim deniliyor ama bakınca bahçeşehir otobüslere tıklım tıklım ayakta maksimum 3 kişi deniliyor millet birbirini ezicek belediyede çok güzel takip ediyor bravo
Yorumcu 1 yıl önce
Kalabalık ortama girmeyin diyenler neden halk otobüslerinde önlem almazlar.Eskiden ayakta yolcu alinmiyirdu ve bir koltuk dolu bir koltuk boş olarak auarlaniyordu.simdi neden önlem alınmıyor
duyarlı 1 yıl önce
devlet hastanesindeki test kuyruğu virüsü asıl yayan yer .cocuk okuldan virüsü alınca test olmak için devlet hastanesine gittik.virüsü oradan kaptım .
düzceli 1 yıl önce
çocuk okuldan virüsü aldı ama siz çocuğunuzdan değil de hastanede kuyruktan aldığınızı iddia ediyorsunuz...
qwerty 1 yıl önce
zaten amaç o...virüs yayılsın nüfus azalsın diye uğraşıyorlar.
X 1 yıl önce
Çocuk okuldan virüs kaptiysa eve sana getirmiş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız