banner851

banner955

ÖĞRENCİLERDEN ALKIŞLANACAK HAREKET

Afrika kıtasında denize kıyısı olmayan bir ülke olan Çad'da Düzceli öğrencilerin başlattığı kampanya sayesinde su kuyusu açıldı. Eğitim camiasının ve hayırsever velilerin bağışlarıyla açılan kuyulardan binlerce kişiye temiz su sağlanıyor.

Düzce 28.12.2021, 13:20 28.12.2021, 17:17
888
ÖĞRENCİLERDEN ALKIŞLANACAK HAREKET

Afrika kıtasının ortasında yer alan, dünyanın en yoksul ülkelerinden Çad'da yaklaşık 15 milyon kişi yaşıyor. Ülke insanı, şehir merkezleri dışında elektrik ve suya ulaşmakta güçlük çekiyor.

Hayırseverlerin girişimleriyle son yıllarda Çad'ın birçok noktasında temiz su temini için çalışma yapıldı.

Düzce Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri de "Yardımlaşmak Ruhumuzda" sloganıyla başlattıkları kampanya ile Kuzey-Orta Afrika ülkesine yardım elinin uzanmasını sağladı. Müslüman nüfusun ağırlıkta olduğu Çad'da Diyanet işleri Başkanlığı aracılığıyla su kuyusu açıldı.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden bu anlamlı harekete ilişkin yapılan açıklamada, “Su yaşamın devamı için önemi tartışılmaz bir nimettir ve tüm insanlığın ortak malıdır. Maddi zorluklar nedeniyle su çıkarılamayan Afrika kıtasında yaşayan insanların günlük ihtiyaçlarının karşılanması ve tarım alanında kuraklıktan dolayı yaşanan verimsizliğin önüne geçilmesi amacıyla öğrencilerimiz tarafından başlatılan yardım kampanyasına Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yöneticileri, öğretmenleri, velileri ve mezun öğrencilerimizden de destek gelmiştir. Duyarlı öğrencilerimizi ve okul yöneticilerimizi tebrik ediyoruz.”

Yorumlar (4)
ff 12 ay önce
çok gurur duydum helal olsun çocuklar ve değerli öğretenlerimiz destek olan velilerimiz hepinizden ALLAH razı olsun.
sts 12 ay önce
SU VAR ORALAR DA BUNLAR SU ZENGİNİ BİZLER SU FAKİRİYİZ ONLARIN PARASI YOK SUYU ÇIKARTMAYA BİZDE PARA VAR SU YOK
Murat özdemir 12 ay önce
Çok güzel proje. Su kuyusu açtırma maliyeti nedir bilginiz varsa dönüş yapar mısınız
sts 12 ay önce
25 BİN TL CİVARI HİSSEYE GİREBİLİYORSUNUZ TRT 2 DE SU SAVAŞLARI PROGTAMI VE İHLAS VAKFI VB VAKIFLAR BU HİZMETİ VERİYORLAR SÜREKLİ BAKIMLARI YAPILIYOR