banner851

banner955

ONLARA ÖZEL KONTENJAN AYRILACAK

Düzce’de TOKİ eliyle inşa edilecek sosyal konutlara ilişkin detaylar eylül ayında kamuoyuna açıklanacak. Binlerce Düzceli’nin dört gözle beklediği proje hakkında konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Sosyal konutlarda, gençlere, emeklilere, şehit yakınlarına, gazilere, engellilere özel kontenjan ayrılacak." dedi.

Düzce 29.08.2022, 15:30 29.08.2022, 17:11
3047
banner1032

Devletin yeni sosyal konut hamlesi, ev hayali kuran çok sayıda Düzceli’nin umutlarını yeşertti. Kira öder gibi ev sahibi olmaya olanak tanıya proje ile ilgili yeni bir açıklama yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, eylülde açıklanacak yeni sosyal konut projesinde gençlere, emeklilere, şehit yakınlarına, gazilere, engellilere özel kontenjan ayrılacağını bildirdi.

Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, TOKİ ile 81 ilde inşa edilecek yeni sosyal konut projesinin hazırlığını yaptıklarını kaydetti.

"Üç adımda yeni konut hamlesi" başlığı altında yapılacakları sıralayan Bakan Kurum'un paylaşımı şöyle:

"Birinci adım: Sosyal konut projesi kapsamında, TOKİ eliyle 81 ilde sosyal konutlar inşa edilecek. Konut, konut arsası, sanayi siteleri satılacak. Gençlere, emeklilere, şehit yakınlarına, gazilere, engellilere özel kontenjan ayrılacak.

İkinci adım: Emlak Konut öncülüğündeki kampanya kapsamında, gayrimenkul firmalarıyla konut kampanyası yapılacak.

Üçüncü adım: İstanbul genelinde 10 bin, ülke genelinde 40 bin arz fazlası kiralanamayan ya da satılamayan 50 bin ofis dönüştürülerek konut olacak."

banner844
Yorumlar (2)
Duzceli 1 ay önce
Ben Türkiye'de yaşıyorum ama ev hayalini bile kuramiyorum dar gelirli derler zengine yine kalır vergimi öder her şeyi veririm ama vatandaş olamadık yazik
gürcüü 1 ay önce
AÇ ZENGİNLERDEN KALMAZ BİLE ONLAR BİR YOLUNU BULUR ALIR. EV HAYALİ KURANLARDA KURMAYA DEVAM EDER. SONRA ALAN ZENGİNDE KİRAYA VEREREK ÇAKAR GEÇER...
14
açık