banner851

banner614

ÖZLÜ: “ DÜZCE’NİN PRESTİJ TESİSİ OLACAK”

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Kasrı inşaatının devam ettiğini belirterek, “ Düzce’mize uzun yıllar hizmet edecek, modern bir tesis kazandırıyoruz” dedi.

banner846
Düzce 23.10.2020, 12:32 24.10.2020, 15:09
2636
ÖZLÜ: “ DÜZCE’NİN PRESTİJ TESİSİ OLACAK”
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün özel önem verdiği projelerden biri olan Düzce Mutfak Sanatları Merkezi için seçilen Düzce Kasrı’nın inşaatına devam ediliyor.

TİTİZLİKLE ÇALIŞILIYOR

Düzce Kasrı’nın şehrin prestij tesislerden biri olacağını belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Düzce’mize modern ve yöremize uygun bir tesis kazandırmak için kollarımızı sıvadık. Düzce Kasrı’nı şehrimizin prestij alanlarından biri olarak görüyoruz. Buna uygun olarak da mimarisinden hizmet anlayışına kadar titizlikle hazırlanan bir proje yaptık. Hemşerilerimize en iyi ve en güzel tesisleri kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

GEÇİCİ ÇATI İLE İÇ DONANIM YAPILIYOR

“ Düzce Kasrı’nın inşaatı ile ilgili olarak Orman Genel Müdürlüğü ile yaptığımız protokolde hiçbir değişiklik yok” diyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Şu anda olumsuz hava şartlarından etkilenmemek adına geçici çatı yapılarak iç donanımın yapımına başlıyoruz. Önümüzdeki hafta başı itibariyle de elektrik aksamı ve alçı çalışmalarına başlıyoruz. İç yapının bitirilmesi ile birlikte binamızın son şeklini verecek unsurlar yapılacak. Düzce Kasrı bizim görünen yüzlerimizden biri olacak” şeklinde konuştu.

GASTRONOMİ KENTİ DÜZCE

Düzce Kasrı’nın Mutfak Sanatları Merkezi olarak kullanacağının da altını çizen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Burası eşsiz manzarası ve doğası ile Düzcelilerin misafirlerini ağırlayabileceği, gurme yemeklerin yanı sıra Düzce’mizin de yöresel yemeklerinin yapılacağı bir sosyal tesis olacak. Düzce’mizin yemek kitabı da çıkmak üzere. Düzce’nin gastronomi kentlerinden biri olması için çalışmalarımız geniş çapta devam ediyor. Düzce’mizin damak tadını tüm dünyaya tanıtarak gastronomi turizminin de başlangıç noktalarından biri olan Düzce Kasrı’mızı en kısa sürede Düzcelilerin hizmetine açacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (5)
Fahri 7 ay önce
Bunun gibi nekadar paralar ziyan oldu...Ve kimsede siz napıyorsunuz demiyor çok yazık
vatandaş 7 ay önce
bu ülke kalkınabilir mi yap yık rant
hasan yılmaz 7 ay önce
siz gidince başkası yıkar güzel olması onemlı değil
Hayal 7 ay önce
Çok gerekli
Osman 7 ay önce
Düzce'ye gelen deprem yardımlarının yeni valinin keyfi için harcanmasının sembolü olan binayı yeniden yaparak ne mesaj veriyorsunuz başkan bey?
26°
kapalı