banner851

banner614

ÖZLÜ: ‘KENT MERKEZİ CAZİBE BÖLGESİ OLACAK’

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün, İstanbul Caddesi’nin kentin en modern ve güzel caddesine dönüştürülerek geleceğe taşınması için başlattığı Kent Estetiği Projesi’nde tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından çalışmalarda yeni bir sürece girildi. Ağaçlandırma ve çimlendirme işlemlerine başlanırken ilk etapta 49 ağacın dikimine başlanırken belirlenen bölgelerin çimlendirilmesi de yapıldı.

banner619
Düzce 27.08.2021, 17:30 27.08.2021, 17:29
1919

Düzce Belediyesi’nin şehrin kalbi konumundaki İstanbul Caddesi’nde geçtiğimiz nisan ayında başladığı Kent Estetiği Projesi çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda altyapısı tamamen yenilenen ardından beton dökülerek kaldırım taşları döşenen İstanbul Caddesi’nde çalışmalar hummalı bir şekilde ilerliyor.

Fen İşlerine bağlı ekipler bir yandan kaldırım taşlarını döşerken bir yandan da üst yapı ile ilgili çalışmaları yürütüyor. Ekipler tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından ağaçlandırma ve çimlendirme faaliyetlerine de başladı.

MANOLYA VE SÜS ERİĞİ AĞAÇLARI ESTETİK KAZANDIRACAK

Valilik önünden Yapı Kredi Bankası’na kadar olan alanda yol boyunca 35 manolya ağacı dikilirken yeşil alan ağaçlandırması için ise 4 manolya ve 10 süs eriği ağacı dikilerek caddeye estetik kazandırılmış olacak.  Öte yandan ekipler, Valilik önüne 300 metrekare ve Ziraat bankası önüne de 150 metrekare rulo çim uygulamasını gerçekleştirdi.

‘KENT MERKEZİ CAZİBE BÖLGESİ OLACAK’

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Kent Estetiği projesinin tamamlanması için belediye imkânlarının seferber edildiğini belirtti. Projeyi yakından takip ettiğini söyleyen Başkan Özlü, “Düzcelilerin beğeneceği ve kente değer katacağını düşündüğümüz projemizi bir süre önce başlatmıştık. Artık estetik güzelliğin ön planda olduğu çalışmalara başlıyoruz. Bugün 49 ağaç geldi ve arkadaşlarımız hemen belirlenen yerlere dikmeye başladılar.  Proje tamamlandığında kentin merkezi cazibe bölgesi olacak” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (6)
Genc 3 hafta önce
Caddenin adı değişsin.
Bicycle 3 hafta önce
Buram buram yandaş haber kokusu
Düzceli.. 3 hafta önce
50 li yaşlarda herkes hatırlar, eskiden kaldırımlara reflektör vazifesi gören ışıldaklar çakılır ve kaldırımlar, sarı ve beyaz boyanır dı.. Abartılmış ışıklı kaldırımı yapılan kavşak maliyeti ile kilometrelerce kaldırım sarı boyanır..
Düzceli.. 3 hafta önce
Sayın Özlü seçim zamanı gençlere, sizin teknoloji bilen ağbiniz var demişti.. Nasıl teknoloji bilgisi ki bu, yeni açılan yollarda inşatlara su, gaz vs almak için kazılan yerler aynı gün aynı seviyede yapılamıyor.. Araç kulanan herkes Düzce'de yüzlercesini sayar..
Düzceli.. 3 hafta önce
500 metrelik ve defalarca farklı uygulamaya uğramış yer, aylardır yapılamadı.. Bir kamyonet, bir foorklif ve üç beş kişilik fir ma ile beton projesi..
... 3 hafta önce
Olimpiyatın oradaki ışıklar bi yapılamadı gitti. Sarı ışık yanıyor yeşil yanıyor kırmızı ışık yanmıyor dönel kavşağın orda. Sürücüler bakıyor ki kırmızı ışık yanmıyor bozuk diye geçiyorlar. İnşAllah ceza yazmiyorlardir bozuk ışıklarda.