banner851

banner614

PANDEMİNİN İZLERİ FESTİVALLE SİLİNECEK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün ''Düzce'ye Gel'' çağrısı ve Düzce Valisi Cevdet Atay’ın 2021’i “Düzce Turizm Yılı” olarak ilan etmesinin ardından kentin tanıtımı için festival ve etkinliklere ev sahipliği yapılması amacıyla düğmeye basıldı. Düzce Turizm ve Kültür Festivali’nin 2-4 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilmesi kararı alındı.

banner619
Düzce 11.06.2021, 11:00 12.06.2021, 18:40
6221

Düzce Valiliği, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü,  Düzce BelTUR A.Ş.’nin paydaş olacağı festival ve etkinlikler için ilk toplantı gerçekleştirildi.

Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Sabahattin Parlak, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Gülay Ercan, Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Beytullah Yılmaz, Düzce BelTUR A.Ş Genel Müdürü Erdal Yılmaz ve Genel Müdür Yardımcısı Gönül Asuk’un katılımıyla Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda festival detayları ele alındı. 

2-4 TEMMUZ’DA FESTİVAL DÜZENLENECEK

Festivalde Düzce’nin doğal, kültürel ve tarihi turizm potansiyellerini tanıtmak, milli ve manevi değerler çerçevesinde nesiller arası tanışmayı ve kaynaşmayı sağlamak hedeflenecek.

Kaybolmaya yüz tutmuş yöresel ürünleri, el sanatlarını, yöresel oyunları ve gelenekleri canlandırarak gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak, coğrafi işaretli ürünleri ve Düzce markalarını tüm Türkiye'ye tanıtmak amacıyla düzenlenecek olan Düzce Turizm ve Kültür Festivali, 2-4 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

İki aşamalı olarak yapılacak olan festivalin bir ayağı Anıtpark Meydanı’nda, diğer ayağı ise Gölyaka Kültür Park’ta düzenlenecek.

PANDEMİNİN İZLERİ SİLİNECEK

Düzce'nin tarihine, doğasına ve kültürüne sahip çıkarak vizyoner bir bakış açısıyla geleceğe taşıması planlanan festival ile pandeminin izlerinin silinmesi, uzun bir sürenin ardından Düzceliler’in nefes alacağı etkinliklerin organize edilmesi sağlanacak.

Yorumlar (12)
İnsan 4 ay önce
LEBALEB dolu olması lazım ki örnek olması lazım
Vatandaş 4 ay önce
Pandemi bitmeden ne festivali iki ay sonra yine kapanır her yer cogaldı vüris diye kiradakileri hiç düşünmüyosnz Düzce’nin parası bitti ki festival yapıyosnz insanları riske atıyosnz festival olmasn hiç mantıklı değil pandemi bitmedn yapmanz
Belediyecilik 4 ay önce
Beytullah beycim yine gemisini yuzduruyor masAllah...belturun basina akrabasini getirdi paralar su gibi akiyor ceplere,erdal bey tutturmus bir yol gidiyor ne bakan taniyor,ne baskan yardimcisi
Duzceli 4 ay önce
Beytullah yilmaz beltasdan yaptiklari yetmiyor gibi beltura genel.mudur olarak akrabasi erdal yilmazi getirdi hani aile sirketi ne oldu ahh faruk ozlu ah seni ayakta uyutuyolar resmen akrabasini getirdi beltura genel.mudur yapti ya helal.olsun
Ülke batmış. 4 ay önce
Şaka gibisiniz.vesselam.
81ERE81 4 ay önce
eylen eylen 2023 e az kaldı?
Genç vatandaş 4 ay önce
Gözleme ve türevleri Anıt meydanda yapılacak, ilahiler eşliğinde teyzeler amcalar eğlenecek. Festival dedikleri bu.
Düzceli 4 ay önce
Düzcenin senelerdir festival ritüeli bu saçmalık. Umarım bu zihniyetten kurtulurlar. Organizatör olsam gerçek festival deneyimi yaşatırdım düzceye
Vatandaş 4 ay önce
PANDEMİNİN İZLERİ BÖYLE GİDECEKSE BAŞLASIN TÜM ÜLKEDE FESTİVALLER
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın