banner851

banner614

PAZARCI ESNAFINDAN ALKIŞLANACAK HAREKET

banner619

Koronavirüs Salgını ile mücadele kapsamında, İçişleri Bakanlığı tarafından halkın toplu bulunduğu Pazar yerlerinde alınan tedbirlere Düzce’de ki pazarcı esnafının uyduğu görüldü. Maske ve eldivenle satış yapan esnaflar, müşterilerini meyve ve sebzelere elle temas etmemeleri konusunda uyarıyor. Öncü Haber mikrofonlarına konuşan Pazarcı esnafı, “Salgın geçene kadar ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ücretsiz meyve ve sebze vereceğiz” dedi.

banner846
Düzce 12.04.2020, 12:41 12.04.2020, 15:51
3720
banner844

Türkiye'de birçok ticari kuruluş faaliyetlerine ara verdi ancak, temel ihtiyaç ürünlerinin satıldığı marketler ve pazar yerleri faaliyetlerini sürdürüyor. Ticaret Bakanlığı, 81 ile gönderdiği talimatla sebze ve meyve toptancılarına düzenlemeler getirmişti. Market, manav ve pazar yerleri faaliyetlerini Korona tedbirleri kapsamında sürdürürken, Düzce’de ki Pazar yerlerinde esnafların alınan tedbir ve kurallara büyük titizlikle uyulduğu görülürken, Pazar yerinin giriş ve çıkışlarına Düzce Belediyesi tarafından dezenfektan aparatları yerleştirildi.

Öncü Haber, Düzce Kalıcı Konutlar 6. Bölgede kurulan ve vatandaşların büyük rağbet gösterdiği Halk Pazarının nabzını tuttu. Maskesiz girişlerin yasaklandığı Pazar yerinde, tedbirlerin en üst seviyeye çıktığı görüldü. Maske ve eldiven ile satış yapan pazarcı esnafı, müşterilerini ürünlerle temas etmemeleri konusunda uyarıyor.

“SALGIN BİTENE KADAR İHTİYACI OLANLARA ÜCRETSİZ MEYVE VE SEBZE VERECEĞİZ…”

Salgın nedeniyle alınan kurallara uyduklarını söyleyen Pazarcı Esnafı, “Devletimizin aldığı tüm kurallara titizlikle uyuyoruz. Eldivenlerimizi sıklıkla değiştiriyoruz. Bu bir salgın, bu salgınla mücadele etmek için Devletimiz yoğun önlemler alıyor. Bizler de hem vatandaş, hem de halk olarak bu kurallara uymak zorundayız. Salgın geçene kadar, ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza ürünlerimizi ücretsiz olarak vereceğiz. İhtiyacı olan kardeşlerimiz bize çekinmeden durumunu anlatabiliriz. Biz kendilerine yardımcı olacağız” dedi.

“DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ...”

Bir başka esnaf ise, “Koronavirüs kapsamında, devletimizin aldığı tüm kurallara uymak zorundayız. Biz müşterilerimizi de bu konuda uyarıyoruz. Meyve ve sebzeleri dokunmalarını engelliyoruz. Bu salgınla mücadele eden Devletimizin yanındayız. Salgın nedeniyle mağdur olan vatandaşlarımıza ücretsiz meyve ve sebze vererek yardımcı olmaya çalışacağız” diye konuştu.

Yorumlar (4)
Seda 1 yıl önce
Akp Chp farkı. Bir tarafta Mansur Yavaş pazarcıların elinde kalan mallarını satın alıyor. Bir kısmını Belediye yemekhanesinde kullanıyor bir kısmını ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Pazarcı esnafını mağdur etmiyor. Diğer tarafta Akpli Düzce Belediyesi oralı bile olmuyor pazarcı esnafı malı çürüteceğine hayır yapıyor. Sermayesinden oluyor. Aradaki farka bak.
Hayati celik 1 yıl önce
Halka çürük carik vermesinlerde
Onlardan birsey isteyen olmaz
Veysel BAĞCI 1 yıl önce
Tebrikler. Ayrica bundan sonrada, uretim, nakliye, satışa kadsr olan surecte de, israf ve zaiyatin en aza indirimesi yonundede, sadece pazarda degil, tüm manav ve marjetlerde tedbir alinir. Saglik ve gida one cikan iki şey oldu
Ali 1 yıl önce
Bu el dokunmamak işi ençok pazarcılara yaradı sihirbaz edasıyla bakarken nasıl çürükleri dolduruyor siz çürük çarık satmayın da bedava vermeseniz olur