banner851

banner614

SAĞLIKTA SEVK SANCISI

banner619

Düzce’de doktor eksikliğine dair vatandaşın şikayetleri bitmiyor. Romatoloji bölümünün olmaması nedeniyle eşi Bolu’ya sevk edilen Göksenin Mazlum, yetkililere seslendi. Mazlum, “Düzce’de iki tane hastanemiz varken başka illere sevk edilmemiz yanlış. Özel hastaneye gitsek orası da pahalı.” dedi.

banner846
Düzce 12.09.2019, 13:42 12.09.2019, 15:55
3313
SAĞLIKTA SEVK SANCISI
banner844

Düzce’de doktor eksikliğine dair şikayetler bitmek bilmiyor. Romatizma hastası eşinin, Düzce’de tedavi edilmediğini ve Bolu’ya sevk edildiğini belirten Göksenin Mazlum, yetkililerin seslerini duymasını istedi. Bolu’ya gidip gelmek zorunda olmaktan şikayetçi olduklarını söyleyen Mazlum, doktor eksikliğinin Düzce’ye yakışmadığını ifade etti.
 
“Koskoca Düzce’de bu bölüm neden yok?”

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde eşinin tahlil sonucunu doktora gösterdikten sonra Bolu’ya sevk edildiklerini belirten Göksenin Mazlum, yetkililerin bir an önce meseleye el atmalarını istedi. Mazlum, şu ifadelerde bulundu:“Eşimin tahlil sonucunu doktora gösterdik. Kendisi, “Bu hastalıklara romatoloji bölümü bakıyor, sizi Bolu’ya sevk edeceğim.” dedi. Bu da beni rahatsız etti. Koskoca ilimizde bu bölümün doktoru olmaması beni kırıyor. Yetkili birimlerimiz bu meseleye bir an önce el atmalı. Bizi başka illere sevk etmesinler. Özel hastanelerde de yok doktor. Gitsek de orada fiyatlar yüksek geliyor. Bir an önce İl Sağlık Müdürü’müzün öncelik almasını rica ediyoruz.”
 


“Öncü Haber aracılığıyla sesimi duyurmak istiyorum”

İl Sağlık Müdürlüğü’ne gitmediklerini ve Öncü Haber aracılığıyla sesini duyurmak istediğini söyleyen Göksenin Mazlum, şöyle konuştu:

“İl Sağlık Müdürlüğü’ne gitmedik şikayet etmek için. Gitseydim belki onların önerileri olacaktı. Ben, Öncü Haber aracılığıyla sesimi duyurmak istedim. Milletvekillerimiz neden duyarlı olmuyorlar? Üç tane milletvekilimiz var. Düzce’de çok fazla eksik var. Sesimizi çıkaramıyoruz.”

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde de bölümün olmadığını aktaran Göksenin Mazlum, şöyle devam etti:

“Dün öğleden sonra sevk edildik. Dahiliye doktoru bizi Bolu’ya sevk etti. Bu hastalık orada inceleniyor dedi. Burada üniversite hastanesinde de yok dedi. Üniversite ne işe yarıyor? Kapatalım üniversiteye, kapısına kilit vuralım.”
 
 “Acillerde yetişkin ile çocuğa aynı doktor bakmamalı”

Düzce’de genel olarak doktor sıkıntısının yaşandığını söyleyen Göksenin Mazlum, şu ifadelerde bulundu:

“Sadece Romatoloji bölümünde değil sorun. Akrabam kaza yaptı, üniversite hastanesinde bir tane doktor vardı. Hastanenin acilinde tüm bölümlerin doktoru olmalı. Bir tane var. O da ağrı kesici yazıp yolluyor eve. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin sıkıntısı daha büyük. Hastanenin acili çok kötü. Gizli çekim yapacağım ama suç teşkil ediyor. Acile gittiğimizde çocuğa da yetişkine de aynı doktor bakıyor. Çocuk ile yetişkin aynı gözlem odasında yatıyor.”
 
“Yetkililer bu konuyla ilgilensin”

Romatoloji bölümünün romatizmal hastalıklarla ilgilendiğini belirten Göksenin Mazlum, Bolu’ya gidip gelmelerinin kendilerine eziyet olacağını söylerken sözlerini yetkililere seslenerek noktaladı. Mazlum, şunları söyledi:
“Romatoloji bölümü, romatizmal hastalıklara bakıyor. Bolu’ya gitsek perişan olacağız. Belki tahlil yapılacak, bugün git yarın gel olacak. Bizim burada üniversite ve devlet hastanelerimiz varken il dışına gönderiliyoruz. Yetkililere sesleniyorum buradan. Bu konuyla ilgilenmelerini istiyoruz. Belki de bilgileri var ama yukarıdan gelecek emirleri bekliyorlardır. Herkese saygı duyuyorum.”

HABER: M.KADAŞ
GÖRÜNTÜ: C.A.KUŞ

Yorumlar (30)
Ali kurunç 2 yıl önce
Adam bakanlıkdan inmiş belediyecilikden gelmiyorki düzceye ne versin
DÜZCELİ 2 yıl önce
HERKES KENDİ HASTALIĞININ SIKINTISINI KENDİ BİLİR. EVET DÜZCE'DE MAALESEF KARDİYOLOJİ , ROMATOLOJİ VE BİR ÇOK DALDA DOKTOR EKSİK.KOSKOCA DEVLET HASTANESİ BİNAMIZ VAR. AMA DOKTOR YOK. OLACAK İŞ Mİ YA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .
fidan bulut 2 yıl önce
duzcemzde hastaneden tutun buna benzer hiçbir hizmet yok duzcemiz bir il konumda bile degi başaka il ve ilçeye gormeye gerek yok en yakın ilce olan hendek bile bizden üstün herşeyiyle ben anlamıyorum anlam veremiyorum.
Salih 2 yıl önce
ÖNCÜ TV YERİNE SAGLIK BAKANLIGIN A DERDİNİ SÖYLESEYDİN DAHA İYİ OLURDU. E DEVLET KAPISI BİMER. DİYE BİŞEY VAR. BURDAN MUALEFET YAPMAYA GEREK YOK
refakatci 2 yıl önce
biz klimaları kapattıramadık hastamız donacak..
klimaları kapat.zaten has 2 yıl önce
bi kan vermeğe indim.dondum resmen.Bu klimalar bu kadar soğuk neden çalıştırılıyolar.Kan alanların elleri donmuştu resmen.birde verim beklenir.Hastane yapısal olarak bozuk.Klimaları bile kapatamıyolar.alın akp nin hastanesi
Biliyor musunuz 2 yıl önce
Ne romatolojisi acilde doktor yok. Bir yerin kesilse dikecek pilastikci yok kalp damarcı yok dayıda çıkmış romatoloji yok diyir
Sağlık Müdürlüğüne 2 yıl önce
Hastanede hastamız donuyor.Merkezi sistemmiş.Hastalr yoğun bakımdan çıkamayacak zatürreden.en alt kat zaten buzdolabı.Çalışanlar üzerlerinde hırka ellerinde mendil.Nasıl bi kaliteymiş bu..
halk 2 yıl önce
kalp damarcıda var.plastik cerrahıda var..sende amma sallamışın..ramaoloji kaç ilde var..zaten eğitimtde türkiye gerilerinde olan bir şehire bu kadar dr.bile çok.
Kendimize baksak biraz 2 yıl önce
Sürekli herseyi elestiriyorsunuz biz ne kadar hakediyoruz sizce. Ne kadar duzgun vatandasiz acaba.
Gariban 2 yıl önce
Farzet boluya bağliyuz ne farkeder ki ilcelerde duzceye gelmiyomu şukur edelim yine beterin beteri var
Bülent Hoş 2 yıl önce
Düzce üniversitesi fizik tedavi ve iç hastalıkları bölümleri romatoloji hastalarına başlıyorlar. Ben fizik tedavi kısmında tedavi oluyorum. Geçmiş olsun. İsterseniz Safinaz hocam da iyi bir romatoloji doktorudur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın