banner851

banner614

SANAYİ ÇARŞISINDA İLGİ ODAĞI OLUYOR...

banner619

Düzce’de sanayi sitesinde motor ustası olarak çalışan Murat Çetin, çocukken kendi oyuncaklarını yaparak başladığı el becerisini hobiye dönüştürüp tamir ettiği araçlardan çıkarttığı hurda ve atıl parçalarla küçük oyuncaklar ve biblolar yapmaya başladı. Motor ustası Çetin’in son olarak Murobot adını verdiği insan boyutlarında yaptığı robot ise ilgi odağı oldu.

banner846
Düzce 25.04.2021, 17:30 26.04.2021, 16:26
3240
SANAYİ ÇARŞISINDA İLGİ ODAĞI OLUYOR...
banner844

7 çocuklu bir ailenin son çocuğu olan Murat Çetin, 2 üniversite bitirmesine rağmen sanayide motor ustası olarak çalışmaya başladı. Çocukluk zamanlarında oyuncak bulamaması nedeniyle kendi oyuncaklarını yapmaya başladı.

Çetin daha sonra elde kalan diğer atıl malzemelerle de 3 aylık süre içinde insan boyutlarında robot yaptı. Robotun ayaklarına ve sırt kısmına araçların bozuk amortisörlerini kullanan Murat Çetin, gözlerini vidalardan, saçlarını demir zincirlerden yaptı.

Robotu yapmasının ardından adını Murobot koyarken, sanayinin en ilgi çeken noktası oldu. Aracını yaptırmaya gelen vatandaşlar robotu görmesinin ardından çocuklarını sanayiye getirerek robotla fotoğraf çektiriyor. Bazı vatandaşlar ise robotu yakından inceliyor.

Yaptığı robot ile ilgili bilgiler veren Murat Çetin; robotu 3 ayda yaptığını dile getirerek robotta kullandığı parçaların tamamını atıl ve hurda malzemeleri kullanarak yaptığını söyledi.

Demir’in atık otomobil parçalarından yaptığı robotlar ise Düzce Sanayi Sitesi’ndeki otomobil tamirhanesinde yer alırken otomobilini tamire getirenler ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Yorumlar (4)
Mertcan Erdemir 4 ay önce
Hem işini hem hobisini mükemmel derecede yapan insanlarsınız. Sizin gibi ustalar zor bulunur. Elinize emeğinize sağlık.
Resul İnan 4 ay önce
düzce nin muhtelif yerlerinde eserleri konulsun belediye 4 parmağa verdiği paranın onda biri ile alır zaten.
Düzceli 4 ay önce
Tebrik ederim gerçekten müthiş. Böyle yetenekli akıl gücü yüksek insanların elinden tutulmalı
Düzceli 4 ay önce
Helal olsun çok güzel çalışmalar ortaya koymuş, görmek istediğimiz haberler.