banner851

banner614

‘SU HAYATTIR, CAN ALMASIN!’

banner619

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yaz aylarında sulama kanalları ve göletlerde her yıl yaşanan boğulma olaylarına karşı uyarıda bulundu. Ortalama 100 kişinin serinlemek amacıyla girdiği kanal, baraj ya da göletlerde boğularak hayatını kaybettiği belirtilen uyarıda ‘Su Hayattır, Can Almasın!’ sloganı ön plana çıkarıldı.

banner846
Düzce 08.07.2019, 12:40 08.07.2019, 14:43
562
‘SU HAYATTIR, CAN ALMASIN!’
banner844

Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle beraber çocuklar başta olmak üzere serinlemek için girilen sularda yaşanan kayıplara her yıl yenileri ekleniyor. Yapılan ikazlara rağmen tehdit oluşturan sulama kanalları, baraj ve göletlerle ilgili olarak Devlet Su İşleri tarafından ‘uyarı’ yazısı yayınlandı.

Açıklamada çocuk ve gençler başta olmak üzere her yıl ortalama 100 kişinin serinlemek için girdiği sularda can verdiğine dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi:

 ‘Sulama kanalı, baraj ve göletler yüzmek ve serinlemek için değildir. Amacı dışında kullanımı kesinlikle tehlikeli ve yasaktır. Bu tesislerde her yıl ortalama 100 çocuğumuz ve gencimiz boğularak hayatlarını kaybetmektedir. Kanal ve göletler kuvvetli akıntı ve bataklık olmalarından dolayı ölümcül ve tehlikelidir. Yüzme bilmeniz sizi kurtarmaz. Lütfen uyarıları dikkate alın ve kanal, baraj ve göletlere girmeyin!’ Uyarıda ‘Su Hayattır, Can Almasın’ sloganı dikkat çekti.

Haber: S. AYAN

Yorumlar (0)
18°
açık