banner851

banner614

TÜM ÇALIŞANLAR PROMOSYON ÖDEMESİ İSTİYOR

Düzce Belediyesi ile Yapı Kredi Bankası arasında bir süre önce imzalanan promosyon protokolü kapsamında kadrolu personel ile daimi işçilerin hesaplarına promosyon ödemeleri yatırılmaya başlandı. Geçici işçilerin kapsam dışı kaldığı promosyonların kadrolu işçilere 3 bin 800 lira, diğer çalışanlara ise 2 bin 150 olarak ödenmesi ile serzenişe neden oldu.

banner619
Düzce 01.06.2021, 13:00 01.06.2021, 16:30
2227

Özel sektör veya kamu kurumları ile bankalar arasında imzalanan maaş ödeme protokolleri gereğince, bankalar tarafından çalışanlara yapılan "promosyon" ödemeleri ya doğrudan personele ya da işveren kanalıyla çalışanlara ödeniyor. Bu kapsamda Düzce Belediyesi ile Yapı Kredi Bankası arasında bir süre önce maaş anlaşması ve promosyon protokolü imzalandı. Söz konusu protokol çerçevesinde banka tarafından Düzce Belediyesi hesaplarına havale edilen çalışan promosyon ücretlerinin hesaplara aktarımı mayıs ayında başladı.

Ancak kadrolu ve daimi işçilerin faydalandığı promosyon ödemelerinden geçici işçilerin yararlanamaması bu gruptaki çalışanları üzdü.

Ayrıca promosyon ödemelerinde adaletsizlik olduğunu savunan bazı belediye çalışanları Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na gönderdikleri mesajla seslerini duyurmak istedi.

Promosyon dağılımının eşit yapılmamasına sitem eden bazı personel, şu ifadelere yer verdi:

“Bize Düzce Belediyesi çalışanları olarak bize mayıs ayı içerisinde banka promosyonu yatacaktı. Banka ile anlaşıldı, kadrolu personellerin promosyonları ödendi ama diğer personellerin promosyon ücretlerini belediye aldı ve ne kadar alındı ve bu para nerede kullanılıyor? Mayıs ayı içerisinde ödeneceği söylendi ama yalan oldu. Kimler nereye kullanıyor ve ne kadar alındı hiçbir evrak verilmezken belediye işçilerine verilen vaatler neden tutulmuyor? Tüm personelle bu bilgiler neden paylaşılmıyor? Kadrolu işçiler 3 bin 800 lira promosyon alırken diğer işçiler neden 2 bin 150 alıyor? Kimler arada farkları alıyor, biz işçiler olarak açıklama bekliyoruz.”

banner844
Yorumlar (6)
partilisever 4 ay önce
Ben derim ki; devlet aracı ile 256 promil alkollü yakalanan Özel idare Müdürü Ersin TURAN'a ne oldu.
?? 4 ay önce
Belediye kasasından çıkmayan direkt banka tarafından verilen ve aslı 3800 TL olan promosyonların ödenmemesi akıllara soru işareti getiriyor.
CAN 4 ay önce
BEN DERIMKI GRCEK ISI YAPAN EMEK TER DÖKENE PARAYI VERIN AMA SIZ NE YAPDINIZ ÖBÜR DÜNYADA BUNUN HESABINI VEREMICEKSINIZ YAZIK EMEKCILER HAKKINI ALAMIYO
Fatmagülün suçune 4 ay önce
….Fıkra bu kadar.Kadroya aldık diyip kadrolu işçinin yarı maaşına çalışan zavallıgördüğünüz bu insanlar olmasa
ÖNCÜNÜN DİKKATİNE 4 ay önce
KADROYA ALDIK DEDİKLERİ KANDIRDIRKLARI ASIL İŞİ YAPAN PERSONELE 2150 tl KADROLU PERSONELE HEM 3800 tl HARAM ZIKKIM OLSUN EMEKLERİMİZE ADALET YOK YA BİRGÜN BU SALTANAT BİTER
RIZA KOCA 4 ay önce
Kadrolu dediğiniz insanlar hepsi değil tenzih ederim ama eli bir yerinde bana bişi olmaz edasıyla ama yazık diğerleri birilerinin dudağının arasında işi yapan alt kesim parayı fazla alan yine aynı kesim.Adaletli davranmayanlara yazıklar olsun