banner851

banner614

TÜM PARTİLERDEN İSRAİL’E ORTAK KINAMA

Düzce Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı birinci oturumu tam kapanmanın ardından Meclis Başkan Vekili Mesut Sancaklı başkanlığında gerçekleştirildi. İsrail’in Filistin’de masumları ve Mescid-i Aksa’yı hedef alan saldırılarına tüm partiler ortak bildiri ile sert tepki gösterdi.

banner619
Düzce 18.05.2021, 15:40 19.05.2021, 09:43
341

Düzce Belediyesi Meclisi, tam kapanmadan dolayı ertelenen Mayıs ayı oturumlarına başladı. Belediye Meclis Başkan Vekili Mesut Sancaklı başkanlığında yapılan toplantıda 10 gündem maddesi görüşülerek komisyonlara havale edildi.

İSRAİL KINANDI

Toplantının başında AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin ortak bildirisini okuyan Meclis Başkan Vekili Mesut Sancaklı, “İsrail’in, Kudüs'te çoluk çocuk demeden sivil ve savunmasız Filistin halkına yönelik uyguladığı şiddet, baskıcı politikaları ve ibadet özgürlüğünü engellemeye yönelik girişimlerinin bir an önce son bulması gerekmektedir. Düzce Belediye Meclisi olarak bu zalimce saldırıları ortak bildiri ile kınıyoruz” ifadelerinde bulundu.

“ARTIK ETKİLİ TAVIR ŞART”

Dört partinin meclis grup başkanvekillerinin imzaladığı bildiride, “Artık İsrail'e karşı net, güçlü ve etkili bir tavır alınması şarttır. Düzce ili Belediye Meclis Üyeleri olarak, israil'in saldırganlığının ve Filistin halkına yaptığı zulmün karşısında durmaya, Filistin davasını ve kardeş Filistin halkının haklı özgürlük, adalet, hukuk ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğimizi beyan ederiz.” ifadelerine yer verildi.

İKİNCİ BAŞKAN VEKİLİ SEÇİLDİ

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilatında şehir dışı görevlerinden olmasından dolayı meclis ikinci başkan vekilliğinden istifa eden Güler Güneş’in yerine yapılan seçimde Bayram Ali Kubilay seçildi. Mecliste Bahçeşehir Yönetim ve Site Hizmetleri A.Ş’nin yönetiminde yetki verilmesi için Nurullah Yıldız, Özcan Çakmak ve İsmail Biriktir oyçokluğu ile kabul edildi. Meclis daha sonra gündem maddelerini komisyonlara havale ederek son buldu.

Yorumlar (1)
Türk oglu Turk 4 ay önce
İsrailin haberi varmi bundan..Ne arapdecermisiniz..Bizi arkadan vuranlar icin neredeyse......