banner851

banner955

UYUŞTURUCUNUN KÖKÜ KAZINACAK!

Düzce’de uyuşturucunun kökünü kazımak ve gençlerin bu illete bulaşmasının önüne geçmek için harekete geçen Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, etkin mücadele için yeni uygulamaları devreye soktu. Bu doğrultuda uyuşturucuyla mücadele konusunda özel savcılar görevlendiren Başsavcı Emre, ayrıca Düzce’deki tüm kesimlere, ‘Uyuşturucuyla topyekün mücadele etmeliyiz.’ çağrısı yaptı. Bu çağrıya tam destek veren MHP teşkilatı adına açıklama yapan İl Başkanı İlhami Caboğlu, “Biz de MHP teşkilatları olarak elimizden geleni yapacağız. Başsavcımızın bu çağrısına teşekkür ederiz.” ifadesini kullandı.

Düzce 08.11.2022, 14:00 08.11.2022, 15:29
944

Düzce’de uyuşturucunun kökünü kurutmak amacıyla uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik çalışmalar artarak devam ediyor.

Başsavcı Emre koordinasyonunda etkin mücadele 

Uyuşturucuya ve satıcılarına göz açtırmamakta kararlı olan yakın zamanda göreve başlayan Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, özellikle genç bedenleri hedef alan zehir tacirlerine karşı adeta savaş açtı. Cumhuriyet başsavcılığı koordinasyonunda, kolluk kuvvetlerinin operasyon üzerine operasyon düzenleyerek, büyük darbe vurduğu uyuşturucu satıcıları tek tek yakalanarak, ait oldukları yer olan demir parmaklıklar arkasına gönderiliyor.

Özel cumhuriyet savcıları görevlendirdi

Uyuşturucu ile etkin mücadele başlatan Başsavcı Emre, yaptığı açıklamada, uyuşturucuyla mücadele konusunda özel cumhuriyet savcıları görevlendirdiğini belirterek, uyuşturucu satıcı ve kullanıcılarının yakalanması için daha titiz çalıştıklarını söyledi. Başsavcı Emre ayrıca Düzce’de uyuşturucu konusunda tüm Düzceliler’in duyarlı olmasını isteyerek, topyekûn mücadele konusunda destek istedi.

Gençlerimizi bu illetten kurtarmak için çalışacağız”

Başsavcı Emre’nin bu çağrısına MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’ndan tam destek geldi. Başsavcı Yasin Emre’nin çağrısı üzerine kendilerinin üzerine düşen görevi yapacağına dikkat çeken Caboğlu, şunları kaydetti: “Sayın başsavcımızın uyuşturucu konusunda başlattığı mücadeleyi destekliyoruz. Sayın başsavcımız taşın altına elini koyduysa bizim gövdemizi koymamız gerekiyor. Uyuşturucu denilen illet aileleri parçaladığı gibi gençlerimizi ise bir çıkmazın içine çekip, uçurumdan düşmelerine ve hayatlarının kararmasına neden oluyor. Bu sebeple geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize her anlamda olduğu gibi bu anlamda da sahip çıkıp, bu illetten uzak tutmak siyasetten öte bir vatandaşlık görevidir.”

“Bu illetten gençlerimizi kurtarmak istiyorsak siyaseti bir kenara bırakıp mücadeleyi desteklemeliyiz”

Siyasi partilerin sadece siyasetle ilgilenmediğinin altını çizen Caboğlu, “Siyasi partiler aynı zamanda birer sivil toplum kuruluşu görevi de yapar. Bu sebeple MHP teşkilatları olarak gezdiğimiz köy ve mahallelerde ailelere bu konularda da dikkatli olmaları konusunda bilgiler vererek mücadeleye ortak olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Ayrıca bizimle birlikte diğer siyasi partilerinde bu aşamada her mahalle ve köy toplantısında aynı şekilde ailelere çocukları ile yakından ilgilenmeleri konusunda, çocukların hal ve hareketlerini yakından izlemeleri konusunda çağrıda bulunmasını rica ediyorum. Bu topyekûn bir mücadele ise bu illetten gençlerimizi kurtarmak istiyorsak siyaseti bir kenara bırakarak bu mücadeleye destek vermemiz gerekiyor. Bu aşamada uyuşturucu ile mücadele konusunda çağrı yapan ve bu işin üzerine giden başta Düzce Cumhuriyet Başsavcımız Yasin Emre ile İl Jandarma Komutanımız ve İl Emniyet Müdürümüze yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (2)
AHMET ZOR 4 hafta önce
İLK ÖNCE TETPEDEN BAŞLAMAN LAZIM SAYIN SAVCIM..
HASAN ÇALIŞKANOĞLU 4 hafta önce
İNŞALLAH HEP BİRLİKE AİLELER ANALAR BABALARDA ORTAK OLMALI