banner851

banner614

VATANDAŞ İSYAN ETTİ, MUHTAR REDDETTİ

banner619

Düzce merkeze bağlı Beyciler Mahallesi 1589. Sokak’ta yaşayan vatandaşlar, sokağın girişindeki yolun bozuk olmasından şikayetçi. Yolun aylardır yapılmasını beklediklerini dile getiren sokak sakinleri, mahalle muhtarıyla görüştüklerini fakat mağduriyetlerine çözüm üretilmediğini iddia etti. Muhtar Mustafa Sertçelik ise Düzce Belediyesi ile görüşmelerin yapıldığını ve sokak girişinin asfalt gönderilir gönderilmez düzeltileceğini söyledi.

banner846
Düzce 11.09.2019, 16:17 11.09.2019, 17:14
5780
VATANDAŞ İSYAN ETTİ, MUHTAR REDDETTİ
banner844

Düzce’de alt ve üst yapıda yaşanan sıkıntıların çözüme kavuşturulmaması nedeniyle mahallelerden tepki sesleri yükselmeye devam ediyor.

Merkeze bağlı Beyciler Mahallesi 1589. Sokak’ta uzun süredir yolun bozuk olması vatandaşları isyan ettirdi. Öncü Haber Merkezi’ne ulaşan mahalle sakinleri, yoldaki kot farkı ve çukurlar nedeniyle sürücülerin ilerlemekte zorlandığını ve araçların zarar gördüğünü dile getirdi. Öncü Haber mikrofonuna konuşan vatandaşlar, yalnızca sokaktaki yolun bozukluğu değil altyapı sorunlarını da anlattı.

“Muhtar, mahallemizle ilgilenmiyor”Muhtarın, mahalleyle ilgilenmediğini iddia eden mahalle sakini Yasemin Şahin, okulların açılmasıyla servislerin sokakta problem yaşadıklarını dile getirdi. Şahin, şöyle konuştu:

“Muhtar, mahallemizle ilgilenmiyor. Defalarca gittik yanına ilgilenmesini söyledik. Şuanda okul sezonu da açıldı. Servisler sokaktan geri dönüyor. Bu sefer çocukların aileleri, servis geldi mi gelmedi mi bilemiyor ve tereddütte kalıyor. Ambulans, ,itfaiye girecek sokağa ama sıkıntı yaşanıyor. O yüzden muhtardan şikayetçiyiz. Yağmur yağdığında ise su altında kalıyoruz burada lavabolar taşıyor. Pis sularla uğraşıyoruz. Burada yapılması gereken şey muhtarın bizzat ilgilenmesi.”

“5-6 aydır sokak girişimizde yollar bu şekilde”

Aylardır sokağın girişinde sıkıntı olduğunu söyleyen Yasemin Şahin, eşinin muhtarla görüştüğünü fakat sorunun çözülmediğini iddia etti. Şahin, şu ifadelerde bulundu:

“5-6 aydır sokak girişimizde yollar bu şekilde. Eşim muhtarın yanına gitti söyledi. Asfaltlanma olduğu zaman yapılacak diyor ama umursamıyor. Buranın asfaltlanması beklenmez ki. Fındık işçileri var, okul servislerimiz geliyor. Bir hastamız olsa ambulans gelse nasıl çıkacak?  Bu kadar basitken bu kadar zora sürmenin anlamı yok. Muhtar, Beyciler Mahallesi’ni adam yerine koyup da sahip çıkmıyor. Bir de gidin muhtarın oturduğu sokağı çekim yapın sonra da kıyaslayın.”

Sokak sakini Yasemin Şahin, ayrıca arka sokaklarında bulunan yolda kanalizasyon kuyusunun açıldığı fakat tam düzenlenmediği için araçların zorlandığını söyledi.

“Şoförler isyan ediyor”Yolun bozuk olmasından dolayı sokağa giren araç şoförlerinin serzenişlerini birçok kez işittiğini dile getiren Melahat Şahin, şoförlerin isyanlarına bir şey diyemediklerini söyledi. Şahin, şöyle devam etti:

“Benim aracım yok ama gelen arabalar, servisler,  küfür ederek geri dönüyorlar. ‘Bu mahallede muhtar yok mu?’ diyorlar. ‘Hiç mi kimse yok, niye muhtara bildirmiyorlar?’ diyorlar. Ama bir şey diyemiyorsun.  Yağmur yağdığı zaman su evimize doğru geliyor. Benim bahçem bile su doluyor. Dışarı çıkamıyorsun. Tuvalette taştığı zaman geri basınç yapıyor. Geçen yağan yağmurda neler çektim ben. Çağırdık belediyeyi geldi. Yoldan çekti suyu. Muhtarla bire bir konuştuk. Bahçeye kanalizasyon kuyusu yapın diyor. Ben bahçeye niye yapıyorum ki?”

Muhtardan açıklamaVatandaşların şikayetleri üzerine Öncü Haber’e açıklamada bulunan Beyciler Mahallesi Muhtarı Mustafa Sertçelik, söylenenlerin aksine Düzce Belediyesi ile görüşmelerin yapıldığını, belediyeden asfalt gönderildiği zaman sokak girişinin düzeltileceğini söyledi. Vatandaşların, ilgisiz olduğuna dair iddialarını reddeden Muhtar Sertçelik, tüm görüşmelerin yapıldığını ve yapılmaya devam edileceğini dile getirdi.HABER: M.KADAŞ
GÖRÜNTÜ: C.A.KUŞ

Yorumlar (29)
Faruk kuman 2 yıl önce
Ne yazıkki Düzce mizah alt yapıda cok geri kaldıyaşanabilir bir şehir istiyoruz yeşil Düzce mini layık olduğu yere getirelim bunu hakediyoruz sanırım lütfen duyarlı olalım
Mahalleli 2 yıl önce
Muhtara oy verenler düşünsün
Yorumcu 2 yıl önce
Bakiuorum surekli bekediyeden sikauetci vatandaş.Yahu kardesim sen bu verilen hizmetten razi olmussunki 18 yildir akp ue oy vermissin.Deli oluyorum bu insanlara hayvan gbi dusunmekten uzaklar
MUHTAR İSTİFA 2 yıl önce
DEVLETİN PARASINI YİYORSUNUZ YAZIK
beyciler 2 yıl önce
ya muhtar yatmaktan başka ne iş yapıyorki aylardır sıkıntı orası hala çözümlencek işini bilen muhtar yaşlı heyetini toplar beton atar gine düzeltir nerde o özveri bir daki oyumu verirsem namertim zaten kimse vermez
yorumcu 2 yıl önce
aylardır sıkıntıda toplanıp enazından çakıldökseydiniz muhtara sanki mal bağaşladınız evin de sokağanda mahallende sıkıntı varsa elini taşın altına koyar mücadele edersin
ÖzTürk 2 yıl önce
belediyenin işi o!! muhtar mı dökecek asfaltı. muhtar ne yapsın. yine kimi aradan cıkarmaya çalışıyorsun öncü?
Alalaaaaa 2 yıl önce
Herkez muhtara kabahat buluyor kimse belediyeyi suçlanıyor asfalt olmayınca muhtar ne yapsın cebinden asfaltmi doktursun boş işler belediyesi
Yol Kalite 2 yıl önce
Vergiden Bile Vergi Alınan Ülkede Yaşanıyor Bu Durum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın