banner851

banner614

VATANDAŞLARA KOLAYLIK SAĞLANMIŞ OLACAK

Vatandaşlara kolaylık sağlayacak olan “Mezarlık Bilgi Sistemi”nin hayata geçirilmesi için Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü çalışmaların hızlanması için talimat verdi. Mezarlıklar Müdürlüğü vefat eden 100 bin kişinin bilgilerini sisteme yüklemeye başladı.

banner619
Düzce 11.09.2021, 09:30
879
VATANDAŞLARA KOLAYLIK SAĞLANMIŞ OLACAK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Mezarlıklar Müdürlüğü planlama birimi ile bir araya gelerek Mezarlık Bilgi Sistemi ile ilgili bilgi aldı. Kent Bilgi Sisteminin veri tabanına entegre olan mezarlık bilgileri ile sorgulanma ve analiz edilmesine olanak sağlanacak. Proje kapsamında vatandaşlar, Düzce Belediyesinin yetki alanındaki mezarlıklarda bulunan yakınlarının kabirlerini yerlerini ve fotoğraflarını bilgisayar ekranında görebilecek ve mezarın konumuna ulaşılabilecek.

100 BİN MEZARLIK BİLGİSİ YÜKLENİYOR

Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, kurulan sistem ile birlikte Düzce Şehir Mezarlığında 78 bin ve il genelindeki 58 mezarlıkta 22 bin mezarın verilerini sisteme girmeye başladı. Yılsonuna kadar bütün verileri sisteme yükleyecek olan ekipler, vatandaşların bilgisayar üzerinden yakınlarının mezarlıklarının nerede olduğunu görebilecek. Öte yandan sistem ile yeni mezar alanları da kolaylıkla tespit edilebilecek.

KİOSK KURULACAK

Düzce Belediyesi, Mezarlık Bilgi Sistemine entegre edecekleri kiosklar ile vatandaşlar mezarların yerini bulabilecek. Özellikle bayramlarda ve arife günlerinde yaşanan ziyaretçi kalabalığında karışıklığın da önüne geçilmiş olacak.

DÜZCELİLERİN HAYATLARI KOLAYLAŞACAK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Mezarlık Bilgi Sisteminin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, yılsonuna kadar sistemin tamamıyla hayata geçirilerek vatandaşlara kolaylık sağlanacağını söyledi. Projede verilerin girildiğini kaydeden Başkan Özlü, “ Düzcelilerin hayatlarını kolaylaştırmak ve mezarlıklarda yaşanabilecek karışıklıkların önüne geçmek için önemli  bir çalışma başlattık. Kent Bilgi Sistemine entegre olan uygulama ile vatandaşlarımız oturdukları yerden mezarlıkları hakkında bilgi alabilecek ya da kabristana geldiklerinde kuracağımız kiosklardan bilgi alabilecekler. İşgücü tasarrufunun yanı sıra vakitten de tasarruf yapılmış olacak” ifadelerinde bulundu.

banner844
Yorumlar (3)
Vayandaş Rıza 2 hafta önce
Herşeyi küçümseyin zaten çok güzel bir hizmet olmuş tebrikler.İl dışında yaşayan ve yakınlarının mezarını bulamayan bir sürü insan var,Tüm büyükşehirlerde bile yok böyle bir hizmet.Bir an önce tamamlansın.
Aslı 2 hafta önce
Çok büyük bir icat.insanlık tarihinin en büyük hizmeti yine sayın;65.bilim sanayi ve teknoloji bakanı Düzce belediye başkanı aynı zamanda ise doktor faruk özlü beyefendiye nasip oldu.oturmadan hemde ayakta alkışlıyoruz…
neden 2 hafta önce
Küçükte olsa faydalı bir hizmettir. Neden eleştirdiğinizi anlamadım? Ak partili olduğu için mi?