banner851

banner614

VİRÜS PAZARCI ESNAFINI DA ETKİLEDİ

banner619

Türkiye’yi de etkisi altına alan Korona virüsü salgını, Düzce’de ki pazarcı esnafını da etkiledi. Pazarcı esnafı, “İşlerimiz büyük oranda düştü” dedi.

banner846
Düzce 22.03.2020, 11:06 22.03.2020, 15:04
1643
banner844

Korona Virüsü Salgını nedeniyle esnafların işleri adeta durma noktasına geldi. Düzce’de bir çok esnaf geçici bir süre kapatma kararı alırken, kapatmayan esnaflarında işlerinde büyük oranda düşüşler yaşanıyor.

Salgının en çok etkilediği kesim ise Pazarcı esnafı oldu. Azmimilli Mahallesinde Cumartesi günleri kurulan Cumartesi Pazarında doluluk oranında diğer haftalara göre büyük oranda düşüş yaşandığı görülürken, mikrofon uzattığımız birçok esnaf, büyük durgunluğun olduğunu söyledi.

“Korona Virüsü nedeniyle İşlerimiz büyük oranda düştü. Devletimizden Pazarcı esnafı içinde destek istiyoruz” diyen esnaflar, hiçbir dönemde Pazar yerlerinde böyle bir durgunluğun yaşanmadığını söylediler.   

Korona virüsü salgını nedeniyle insanların Pazar yerlerine gelmediğini belirten esnaflar, “Büyük bir kriz yaşıyoruz. Sabahtan beri buradayız ama henüz siftah bile yapamadık. İş adamlarına ve büyük firmalara sağlanan desteğin pazarcı esnafına da verilmesini istiyoruz” dediler.

Yorumlar (3)
Ercan sevkin 1 yıl önce
Zekariya git eve yat benim canımı sıkma dolapta kıyma var yermisiniz
Selim 1 yıl önce
Yarısını çürük koyanlar zamanında yaptıklarına saysınlar
Pazarcı 1 yıl önce
Selim kardeş yüzlerce pazarcı esnafı var, üç beş yanlış esnafın yaptığını binbir zorluklar altında çalışan dürüst helalinden kazanan insanları lekeleyerek ayıp ediyorsun. Mal aldığın yeri bil yanlış yapandan alma olay bu kadar basit
24°
kapalı