banner851

banner614

“ZOR GÜNDE YANIMIZDA OLMAYANI İYİ GÜNDE KİM NE YAPSIN?”

banner619

Sorunlarına kimsenin merhem olmadığı Düzceli esnaf artık isyan noktasına geldi. Oda başkanlarını yaşadıkları mağduriyete duyarsız kalmakla itham eden esnaf Fikret Makak, “Odalar sadece yılbaşlarında ajanda, saat dağıtıp ramazan ayında şaşalı iftar yemekleri vermek için mi vardır? Zor günde esnafın yanında olmayan odayı iyi günde kim ne yapsın?”

banner846
Düzce 07.05.2021, 11:15 07.05.2021, 14:51
3640
banner844

Düzce’deki oda başkanları bir kez daha ‘Esnafa sahip çıkmıyorlar!’ suçlamasıyla karşı karşıya…

Koronavirüs salgınının başladığı ilk aylardan bu yana kendilerinden düzenli olarak aidat almasını bilen odaların iş sorun çözmeye geldiğinde 3 maymunu oynadığını öne süren yüzlerce esnaf, hem sosyal medya hem de basın aracılığıyla sitemlerini dile getirmeye devam ediyor.

Düzceli esnaf Fikret Makak da tam kapanma sürecinde fabrikalar faaliyetlerini sürdürürken, bu sanayi kuruluşlarına malzeme ve onarım gibi hizmetler veren sektörlere zorluk çıkartıldığını öne sürerek, ilgili oda başkanlarına sitem etti ve çevre illerin esnafa kol kanat gerdiğini savundu.

Düzce Ticaret Odası Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkçı ve Düzce Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Geçici’ye seslenen esnaf Makak, “Düzce’deki tüm fabrikalar ve bunlara iş yapan yan kuruluşlar açıkken bunlara hizmet verecek olan firmaların belgeleri olmasına rağmen polis zoruyla kapatılmasına polis ile esnafın karşı karşıya gelmesine bir çözüm bulamıyorsunuz. Yazıklar olsun. Çevre illerdeki tüm sanayiler valiliklerle istişare yapılarak açık hizmet veriyor. Bizler fabrikalardan gelen sipariş maillerini de göstermemize rağmen hiçe sayılarak zorla kapatılıyoruz. Fabrika arızaları ve üretim bandı için bilyacı-hırdavatçı-civatacı-boya malzemeleri satanlar-elektrik malzemesi lazım değil midir? Odalar sadece yılbaşlarında ajanda, saat dağıtıp ramazan ayında şaşalı iftar yemekleri vermek için mi vardır? Zor günde esnafın yanında olmayan odayı iyi günde kim ne yapsın?”

Yorumlar (25)
Memati 3 ay önce
Aynı sektör grubu başka illerde açıkta özellikle bu arkadaşınki mi kapanmış böyle bir mantık olabilirmi . Kalkmış burdan odalara kızıyor ilgili genelge belli kardeşim odalar ne yapsın kaldıki bir sürü sektör var haksız yere kapanan. Ayrıca MENDİLLİ öncü grubu gazetecilik zaten sizin işiniz değil
Başkanlar nasıl seçilirle 3 ay önce
Eğitiminiz, birikiminiz şahsiyetiniz, toplumun size olan güveni ne iş yaptığınız, kağıt üzerindeki şirket ortaklığınız bunların hiçbirinin önemi yok. sadece mevcut hükümete biat etmeniz ve onların sizi işaret etmesi hepsi bu kadar.
Esnaf 3 ay önce
Hele şu ticaret odası ve başkanı esnaf için hiçbir şey yapmadı yapmıyor yazıklar olsun haram zıkkım olsun inşAllah aldığınız aidatlar
Onur 3 ay önce
Bu eleştirileri mevcut hükumet için de yapın. Yaptığınız haberlerle sadece düzeyi karıştırıyorsunuz. Öncü haber vizyonunu kaybetmiştir.
mustafa kaya 3 ay önce
öncü haber yayınlamayacağını düşünüyorum bir kişiyle haber yapıp adam gibi adam başkanlara karşı milleti kışkırtma oda başkanları devleti yönetmiyor esnafa vatandaşa sahip çıkacaksa devlet çıkacak
Eski siyaseti 3 ay önce
Oda başkanı değilde Audili kendini sahibine teslim etmiş köle sanki. Mücadele. Gerçi esnafta onu başkan yapmasın yaa
Servisçi 3 ay önce
Bütün odalar yan gelip yatma yeri ben şuranın başkanıyım demek için anlamadığımız meslek odaları Başkanı aynı meslekten gelip neler çektiğini bilen kişiler az çok neden bu kadar koltuk makam görünce geldikleri yeri unutuyorlar çözemedim gitti
Sanayici 3 ay önce
Gidip vali ile görüşemediler. Bütün müşterilerimiz sakaryaya boluya gittiler. Yazık koltuğu boşuna işgal etmeyin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın