banner851

banner614

UNUTMADILAR…

banner619

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ve CHP İl Başkanı Mustafa İzgin 16 yıl önce meydana gelen 17 Ağustos depreminin yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

banner846
Gündem 17.08.2015, 10:19
909
UNUTMADILAR…
banner844
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerini Düzce’nin ve Düzcelilerin unutmasının imkansız olduğunu kaydetti.

GEREKEN DERSİ ÇIKARDIK

“17 Ağustos 1999 depremi, milletimize ve devletimize görev ve sorumluluklarını en acı şekilde öğretti” diyen AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “Depremden çıkarılması gereken dersleri hem yerel yönetimler, hem de merkezi hükümetimiz çıkardı.  AK Parti hükümetlerimiz de deprem konusundaki duyarlılığını her aman taze tutmuş ve gereken yasaları yürürlülüğe soktu. Devlet- Özel sektör el birliği ile kalıcı, sağlam konutlar inşa edilmeye başlandı. Yapı denetimleri sıklaştırıldı ve belediyelerimizin de destekleri ile artık kaçak ya da kullanıma uygun olmayan hiçbir yapıya ve kata izin verilmiyor. Seminerler ve eğitim programları ile çocuklarımız dahil tüm milletimize deprem konusunda bilinç kazandırıldı. Kentsel dönüşüm projeleri ile birlikte hem depremde hasar gören illerimiz modernleşti hem de sağlam yapılarda milletimiz gönülleri ferah yaşayabiliyorlar.” ifadelerinde bulundu.

SORUNLAR TAM OLARAK ÇÖZÜLEMEDİ

CHP Düzce İl Başkanı Mustafa İzgin’in 17 Ağustos Marmara Depremi’nin ulusumuzun yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini aldığını söyledi.  İzgin, “Bu acıyı yaşayan illerimizde depremin yarattığı sorunlar maalesef tam olarak çözülememiştir. Depremde hasar gören yapıların onarımı ve güçlendirme işlemi hala sonuçlandırılamadığı gibi bu alanda sıkıntıların yaşandığı da resmi ağızlardan belirtilmektedir. Tabii felaketlere karşı devlet ve millet olarak almamız gereken tedbirleri sürekli gündemimizde tutmamız ve ivedilikle hayata geçirmemiz gerekiyor. Bizler, mümkün olan bütün tedbirleri aldıktan sonra ancak böyle büyük felaketlerden en az zarar ve hasarla çıkabiliriz.”dedi.
Yorumlar (5)
Akrep yelkovan 6 yıl önce
Gereken dersi çıkardıkmi?hahaha hiç gulecegim yoktu
Sahi 17 ağustos deprem sonrası gündüz ateşok isminde bi İTÜ lu vardı konuşurdu hep ,nerde o ,iki kere iki dört ediyomu hala bende bunu cikardim
DÜZCELİ 6 yıl önce
ATATÜRK İLK ÖĞRETİM KARŞISINDAKİ 2 ADET 5 KATLI BİNA ELİ KULAĞINDA GİDİCİ VE BU ŞİKAYETLERİMİZİ HER ZAMAN BİLDİRDİK TAZİYEYLE OLMUYOR BU İŞLER ŞİMDİDEPREM OLSA O BİNALARDAN TOZU KALMAZ ADAMLAR BİRDE GÖSTERMELİK KAPLAMA YAPTIRDI BODRUMUNA BAKIN BİNAY
Hikmet Başkan''a 3 6 yıl önce
Sonra binalarda çatlaklar oluşmaya başlıyor.Siz mütahitlere soruncada, bina oturuyor diye cevap veriyorsunuz.Yapı denetim firmaları ve belediye parayı gördüm mü hiç bir şeyi görmezden geliyor.Allah korusun bir depremde yine aynı acıları yaşarız.
Hikmet Başkan''a 2 6 yıl önce
Bina adam öldürmez gibi bir yalanın arkasına gizlenip,katları rant uğruna artırdıkça artırıyorsunuz.Bina öldürmüyorsa 17 Ağustos''ta,12 Kasım''da kim öldürdü binlerce vatandaşımızı?Altı ayda koskoca binalar daha betonu kurumadan bitiriliyor.
Hikmet Başkan''a 6 yıl önce
Hangi yerel yönetimin ders çıkardı?Halen hasarlı binalar duruyor.Kat yüksekliğini her seçim sonrası artırıyorsunuz.Yatırımlar için kalıcı konutlar gibi zemini sağlam olan bölgeyi değil,altı balçık olan Düzce merkezi seçiyorsunuz.
17°
kapalı