banner851

banner955

DÖRT BİR YANDA DİKİM BAŞLADI

Düzce Belediyesi, kentte bulunan refüj, kavşak ve yeşil alanlarda yaz ayları için mevsimlik çiçek dikimlerine başladı.

Sağlık & Çevre 24.05.2022, 12:12 24.05.2022, 17:03
322

Düzce’de belediye eliyle yaza hazırlık çalışmaları devam ediyor. Şehrin çehresinin çiçeklerle renklemesi amacıyla yürütülen çalışmalara ilişkin yapılan bilgilendirme şöyle:

“Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmalar kapsamında, kentin daha estetik görünmesi için yeşil alan, refüj, kavşak, park ve oyun alanlarında yaz ayları için mevsimlik çiçek ve bitkilerin dikimlerine başladı. Rengarenk çiçekler, özellikle refüj ve kavşakları görsel açıdan da güzelleştiriyor.

ÇİÇEK GİBİ BİR DÜZCE

MSM, Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi, Nalbantoğlu Kavşağı ve Aziz Yıldırım Caddesi başta olmak üzere kentin muhtelif noktalarında yeşil alan, refüj, kavşak, park ve oyun alanlarında gerçekleştirilen düzenleme çalışmalarında, çeşitli yazlık çiçek ve bitkiler kullanılıyor. Top kadife, begonya ve ateş çiçeği dikimi yapan ekipler, Düzce’nin dört bir yanını çiçeklerle donatacak.

AZİZ YILDIRIM CADDESİ

Aziz Yıldırım Caddesinin güzelleştirilmesi için başlatılan kaldırım çalışmasının yanı sıra Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de refüjde toprak tesviyesi yaparak çiçek dikimine hazır hale getiriyor. Öte yandan ekipler, otomatik sulama sistemlerinin de bakımını yaparak çiçeklerin kurumasını engelliyor.”

banner844
Yorumlar (1)
Kasabalı 7 ay önce
Muhakkak ki çiçekler de belediyemiz aracılığı ile düzcemiz de yetiştiriliyordur ve çiftcimize destek sağlanıyordur