banner851

banner614

MÜCADELE DÖRT KOLDAN SÜRDÜRÜLÜYOR

Düzce Belediyesi, hava kirliliğinin önlenmesi ve mücadele kapsamında başlattığı denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Bir yandan kent genelinde 5 noktada hava kalitesi ölçümleri yapılırken diğer yandan da Zabıta Müdürlüğü ekipleri, lastik ve kimyevi madde yakılmamasına yönelik denetimlerine devam ediyor.

banner619
Sağlık & Çevre 07.01.2021, 11:00 07.01.2021, 10:32
1364
MÜCADELE DÖRT KOLDAN SÜRDÜRÜLÜYOR

Düzce'de hava kirliliğinin zirve yaparak insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmasının ardından Belediyesi tarafından hava kirliliğini önlemek adına katı yakıt satışı yapılmakta olan işyerlerinde ve şehir merkezi içerisinde bulunan işletmeler de lastik ve kimyevi madde denetimleri gerçekleştiriliyor.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince bir kaplama fabrikası ile mangal kömürü imalathanesinde yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuz yakım işlemi gerçekleştirilmezken, ekipler uyarılarını da işletme sahiplerine yineledi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ‘Temiz Şehir Düzce’ sloganıyla başlattıkları çalışma ekseninde özellikle kış dönemlerinde artan hava kirliliğine karşı aldıkları önlemleri hatırlatarak, şunları söyledi;

“Bilindiği üzere hava kirliliği ile mücadele konusunda her türlü çalışmayı yapıyoruz. İlimizde üçü sabit ikisi ise mobil olmak üzere 5 noktada ölçümlerimizi yapıyoruz. Buna göre analizlerimiz yapılıyor ve yol haritamızı belirliyoruz.

Diğer taraftan da ekiplerimiz gece gündüz demeden denetimlerini gerçekleştirerek hava kirliliği ile mücadelemizi 4 koldan sürdürmemizi sağlıyorlar. Vatandaşlarımızdan ve işletmelerimizden ricam; hava kirliliğinin önlenmesinde kaliteli yakıt kullanımı, yakma sistemlerinin tekniğine uygun yakılması, bakım ve temizliklerinin düzenli yapılması önem taşıyor. Yakıt özelliği taşımayan boyalı ve cilalı malzemeler ile plastik malzemelerin kesinlikle kullanılmaması konusuna dikkat etmeleridir.”

Yorumlar (6)
Hasan 9 ay önce
Beyköy civarında özellikle akşam 5...6 saatlerinde birden havayı değişik bir koku sarıyor sanki plastik dumanı ama farklı bir koku insanın genzini yakıyor her gün olmuyor mesela bu hafta sadece bu akşam oldu
Düzceli 9 ay önce
Kücük sanayide gecen bir baca ama alev cıkıyor 1 .5 alev vardı gitsinler oralar denetleyin
CAN 9 ay önce
CARDIRICI CEZA OLMAYINCA BÖYLE YAKAN COK OLUR LASDIK KIMYAGI YAG PIS KÖMÜR YAKAN COK FABRIKALARDA AYNI FILTRE YOK
Boğaziçinde bir okul 9 ay önce
Boğaziçinde bir okul var üst geçidin yanında, her sabah önünden geçerken dikkatimi çekiyor. Kötü bir yakıt kullandığı kesin acilen buraya da denetim yapılmalı. Okulun yanından geçerken kötü koku hissediliyor.
Sanayi çarşısı 9 ay önce
Asıl yeni sanayi arkasındaki vahşi çöp depolama alanındaki yangınları engelleyin. Hergün çöpler yakılıyor orada!
halk 9 ay önce
Öncü Kervandaki cmartesi pazaryerinin yanndaki kereste atölyesini sizin zabıtalar görmüyor.Biz hergün çekip atıyoruz.Simsiyah dumaları çıkarken.Belediye zabıtası neden görmüyor acaba..