banner851

banner955

SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ’NİN AÇILIŞI YAPILDI

Düzce’nin sağlık alanında yükünü hafifletmesi beklenen “Sağlıklı Hayat Merkezi” düzenlenen törenle açıldı. Birçok alanda hizmet verecek olan ve vatandaşların kaliteli sağlık hizmeti almasını amaçlayan merkezin açılışında konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, buranın sağlık hizmetinin bir üssü olarak hizmet vereceğini belirtti. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ise aynı merkezden Kalıcı Konutlar’a da yapılacağını belirterek, vatandaşların hastalanmadan önce koruyucu sağlık hizmeti almasının önemini vurguladı.

Sağlık & Çevre 18.03.2019, 18:19 19.03.2019, 17:52
2520

Sağlık alanında atılım yılının yaşandığı Düzce’de önemli bir hizmet daha vatandaşla buluştu.

Aziziye Mahallesi'nde bir süredir hizmet veren ancak resmi açılışının bugün yapıldığı Sağlıklı Hayat Merkezi’nin açılış törenine Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve Akçakoca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan Çabuk katıldı.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

“Sağlık hizmetinin üssü olarak hizmet verecek”
Hizmet vermeye başlayan merkezin özelliklerine değinen Yılmaz, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Sağlıklı Hayat Merkezi’miz içerisinde veremle savaş dispanserimiz, Kanser Tarama Merkezimiz, Aile Üreme Sağlığı Merkezimiz, Sigara Bırakma Polikliniğimiz, Obezite ile de mücadele için kurulmuş bu merkezimizin koruyucu sağlık hizmetinin üssü olarak Düzce’de hizmet verecek bir merkez. Hayırlara vesile olmasını ve iyi günlerde hizmet vermesini temenni ediyorum.”İl Sağlık Müdürü’nün açıklamaları sonrasında kurdele kesim törenine geçildi. Merkezin hayırlı olması temennisiyle edilen duaların sonrasında alkışlarla kurdele kesildi. Törenin ardından Vali Dağlı ve Milletvekili Keşir Sağlıklı Hayat Merkez’ini gezdi. Burada İl Sağlık Müdürü Yılmaz’dan bilgiler alan ve merak ettiklerini soran ikili, çalışanlara da hayırlı olsun temennilerini iletti.“Bu merkezin aynısını Kalıcı Konutlar bölgemize de kazandıracağız”
Gerçekleştirdiği incelemelerin ardından sorularımızı yanıtlayan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, merkezin Düzce’ye katkısından bahsederek şunları söyledi:

“Burası bizim örnek bir tesisimiz. Burada kadınlarımızla ilgili, obeziteyle ilgili, yani sağlıklı hayat üzerine ne varsa burada bulabilirsiniz. Burası, her şeyiyle, tam teşkilatlı bir yaşam merkezi. İnşallah bu merkezin aynısını, yakın bir zamanda başlamak suretiyle, Kalıcı Konutlar bölgemize de kazandıracağız. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun inşallah. Hastalanmazdan önce önemli olan koruyucu sağlık hizmetleri. Bu hizmetlerinde önemli bir yeri burası olacak bundan sonra. Buraya daha sık gelsinler ki, yan taraftaki hastaneye daha sık gitmek zorunda kalmasınlarHaber: İ.İ.AYDOĞDU


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
Yorumlar (12)
ali 4 yıl önce
Bu Ayşe KEŞİR denen kadını açılış harici bir yerde göremeyecek miyiz arkadaş. Nerde bir reklam, nerde bir fotoğraf hooppp Ayşe keşir orda.31 Mart'tan sonra hiç göremeyiz de.Neyse Düzce'nin 2 dönemdir çakma vekili.Düzce'de kaybolan vekil.
çalışan 4 yıl önce
Hastanenin yoğunluğunun azaltılması ve biz çalışanların mesai saatleri dışında muayene olabilmemiz için en azından hafta sonları belli saatlerde ve hafta içi akşam saat 7ye kadar aile hekimliklerinde nöbetçi hekim olmasını istiyoruz
editör bandrol aldın mı? 4 yıl önce
Burada bir kez muayene olmak için 6 kez bandrol kestirmek gerektiğini unutmayın. Unutmayın fazla da personelle muhatap olmayın zira hemen hemen hepsi torpilli.
Hasta 4 yıl önce
Burada bir kez muayene olmak için 6 kez bandrol kestirmek gerektiğini unutmayın. Unutmayın fazla da personelle muhatap olmayın zira hemen hemen hepsi torpilli.
hASTA 4 yıl önce
Burada bir kez muayene olmak için 6 kez bandrol kestirmek gerektiğini unutmayın. Unutmayın fazla da personelle muhatap olmayın zira hemen hemen hepsi torpilli.
A kişisi 4 yıl önce
Ben anlamıyorum merkezi açsan ne açmasan ne içinde hizmeti veremedikten sonra. Mhrs'den randevu alıcam 3 hafta sonraya veriyor. Sabah gideyim diyorum 7de sıralar bitmiş olyor doktor 9 da geliyor. Ya bu kadar şehirde yaşadım bir tek Düzcenin sağlık ve eğitim durumu vasatlar içinde.
AKALIN 4 yıl önce
seçim yaklaştı bunlar sağa sola koşmaya başladılar daha bunlşara aldanmayın millet düne kadar yaptıklarını fındıkla ve eyt lilerle ilgili meçlisteki oylamalarda neye el kaldırdıklarını uynutmayın gerci benim aklım sırrım ermiyor bunlar hala bu milletten hangi yüzle oy istiyolar bilmiyorum ama .... neyse vatandaş olarak şimdi sıra bizde çok iyi deyerlendirin unutmayım
Koylu 5981 4 yıl önce
Sayin valim size sozum yok ta bu aclişlar secim üstü oluyo affiniza siğiniyorum siz soyleyin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız