banner614

19 İLİN ARASINDA DÜZCE YOK

banner619

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 19 ilde inşa edilecek portatif yüzme havuzlarıyla gençlerin ücretsiz ve hijyenik şartlarda, uzman eğitmenler eşliğinde yüzme dersi almasına olanak sağlanacak. Düzce ilinin ismi ise bu şehirlerin arasında olmadığı görüldü.

banner846
Spor 03.08.2020, 10:34
3406
19 İLİN ARASINDA DÜZCE YOK
banner844

Portatif yüzme havuzları, özellikle yaz aylarında hem serinlemek hem de sportif faaliyetlerin yapılması açısından büyük ilgi görüyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilen "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi de tüm Türkiye'de başarıyla devam ediyor. Yoğun ilgi gören projede öğrencilerin tamamına, insan sağlığına birçok faydası bulunan özellikle de gelişim çağındaki çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek olan yüzme sporu öğretilerek sağlıklı bir neslin yetiştirilmesi hedefleniyor. 81 ilde devam eden projede 2020 yılı sonuna kadar 1 milyon kişiye yüzme öğretilmesi hedefleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "19 ilde hayata geçireceğimiz portatif yüzme havuzlarımız hayırlı olsun. Halkın yüzmeye erişimi ve yeni sporcular yetişmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Sporun tabana yayılması için erişebilir olması gerekiyor ve bizler de bu bilinçle çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Portatif yüzme havuzları; Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Batman, Bursa, Çankırı, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin ve Şanlıurfa'da inşa edilecek. Düzce ismi ise bu illerin arasında kendine yer bulmadığı görüldü.

HABER: MUSTAFA YILDIRIM

Yorumlar (7)
AKALIN 11 ay önce
80 ile yapılacak olsun düzcenin ismi yine geçmez.çünkü bizler birer koyunuz..
nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn 11 ay önce
düzceyi şehirden bile saymıyorlar.koskoca köy..eğitiminden belli..
Düzce.li 11 ay önce
Her şeyde pilot bölge seçilir ilk denemeler Düzce de yapilir. Ama böyle bie proje söz konusu ise güzel memleketimin adı geçmez.
Abdullah 11 ay önce
Düzce neden cezalandırılıyor TFF Düzceyi yok saydı yüzme seferberliğine Düzcenin adı yok deniyor AKP ye yüzde yetmiş oy verdiniz ey Düzce halkı oylarınızı yüzde yüz yapmadan size hizmet yokmu deniyor
Reşat Gültekin 11 ay önce
Biz düzcelilerde bu durumları hiç unutmıyacağız, hele konu DÜZCE VE DÜZCE SPOR Olunca oylarımızın rengi de düşünülecek tabiiki.
Vatandaş 11 ay önce
Devletin parasımı yokmuş 81 ile havuz yaptıramıyomu keseyi kısmaya saraydan başlayın
Sekan 11 ay önce
Duzcedeki denizden haberleri yoktur belki yada herkes cok iyi yüzüdür insandır bence olmali ve her isteyene bu kursta verilmesini boğulma riskinin bol olduğu akcakocada belki azalir
25°
açık