banner851

banner955

2-8 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA

2-8 Eylül 2020 tarihleri arasında Hırvatistan'ın ev sahipliğinde düzenlenecek UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Elit Tur müsabakalarında mücadele edecek U19 Milli Takımımızın aday kadrosu çalışmalarını sürdürüyor. TFF'nin Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde toplanan Milliler, antrenmanlar öncesinde COVID-19 testinden geçti. Oyuncular ve teknik heyetin testlerinin tamamının sonucu negatif çıktı. Futbolculara ayrıca laktat testi de yapıldı.

Spor 06.08.2020, 10:16
830
2-8 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
banner1032

Elit Tur'da ev sahibi Hırvatistan'ın yanı sıra Portekiz ve Slovakya ile mücadele edecek olan U19 Milli Takımı, çalışmalarını Genç Milli Takımlar Sorumlusu ve Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas'ın yönetiminde gerçekleştiriyor.

Hazırlıklar ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Kafkas, Genç Milli Takımlar ile Futbol Gelişim Direktörlüğü'nün Genç Milli Takımlar için ortak geliştirdiği strateji ile teknik, taktik ve fiziksel hazırlık sürecini yönetmek için sorumluluk alarak takımın başında bulunduğunu söyledi. Ay-yıldızlı ekibin teknik kadrosunda yer alan Zeki Önatlı, Soykan Başar ve Onur Zayim ile birlikte U 19 Milli Takımı'nı maçlara en iyi şekilde hazırlayacaklarını belirten Kafkas, ''Güçlü rakiplerin yer aldığı bir gruptayız. Sadece liderliği elde eden ekip Avrupa Şampiyonası finallerine katılacak. Amacımız ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Bunun yanında uzun süreli kampta genç oyuncularımızın gelişimine, geleceğine katkıda bulunacak uygulamalar da yapacağız''dedi .

U17 Milli Takımı'nın Elit Tur'da mücadele etme hakkını elde ettiğini hatırlatan Kafkas, bu organizasyonun pandemi nedeniyle iptal edilmesini şanssızlık olarak nitelendirdi.

banner844
Yorumlar (0)
22
açık