banner851

banner955

4 EKİM’DE BAŞLAYACAK ETKİNLİKLER 6 GÜN SÜRECEK

Her yıl ekim ayının ilk haftasında kutlanan Amatör Spor Haftası, Düzce’de de bir dizi sportif etkinlikle coşkulu bir şekilde geçecek. Düzce’deki Amatör Spor Haftası kutlama etkinliği bu yıl 4- 10 Ekim arasında gerçekleşecek. Amatör Spor Haftası açılışı, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce hazırlanan program doğrultusunda, 4 Ekim Pazartesi saat 14.00’te Anıt Park Meydanı’nda başlayacak.

Spor 02.10.2021, 12:08
250
4  EKİM’DE BAŞLAYACAK ETKİNLİKLER  6 GÜN SÜRECEK

Gençlik ve Spor Bakanlığı  ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen ''Amatör Spor Haftası'' etkinlikleri bu yıl Düzce'de 4-10 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Düzce’deki Amatör Spor Haftası etkinliği resmi açılışı,  saygı duruşa ve İstiklal Marşımızın okunması ve konuşmaların yapılmasıyla başlayacak.  Program, Anıt Park’tan, sportif etkinliklerin gerçekleşeceği Nurettin Zafer Stadına kadar yapılacak yürüyüş ile devam edecek.

İLK GÜN BİR DİZİ SPORTİF ETKİNLİK VAR

Amatör Spor Haftası’nın ilk günü, 14.30- 17.00 saatleri arasında halk oyunları, gösterisi, jimnastik, gösterisi, taekvando gösterisi, güreş gösterisi, judo gösterisi ve kick-boks gösterisi gerçekleşecek.

İL MÜDÜRÜ YAZICI, TÜM DÜZCELİLERİ DAVET ETTİ

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Amatör Spor Haftası’nın sporu farkındalığını ortaya koyacağını ve sporu teşvik edici özelliği olduğunu belirterek, etkinlik ve kutlamalara tüm Düzce halkını davet etti.

AMAÇ HER FERDİN DÜZENLİ SPOR YAPMASI

Yazıcı, “Halkın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmeleri, spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazandırmak ve bunlara yönelik müsabakalar düzenlemek, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocukların, bağlı oldukları kulüplerin ve sporcularının halka tanıtılması, ülkemizde topyekûn spor bilinci ve kültürünün oluşturulmasının amaçlandığı Amatör Spor Haftası’nda, “Ayrıca çocukların ve gençleri sporu sevdirmek kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirebilmek, vatanını milletini seven sporcular olarak ülkemiz sporuna kazandırmaktır” ifadelerini kullandı.

HABER: Harun Can ŞERBETÇİ

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız