banner851

banner955

7.’ Sİ YAPILDI

Antrenör eğitimindeki yenilenme süreci kapsamında gerçekleştirilen Antrenör Eğitim Programı çalışma grubu toplantılarının yedincisi Antalya'da başladı.

Spor 24.02.2021, 09:53 24.02.2021, 10:21
257
7.’ Sİ YAPILDI

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in liderliğinde 15 Mart'a denk sürecek organizasyonda, yeniden oluşturulan Antrenör Eğitim programları üzerindeki son rütuşlar yapılacak. Teorik derslerin yanı sıra saha uygulamalarının da yer aldığı programda "Gerçek Temelli" ve "Aday Antrenör Odaklı" yeni bir yaklaşımla yapılandırılan derslerin, pratikleri gerçekleştirilecek. Ayrıca video analizler ve özel çalışmalar yapılacak.

TFF'nin tüm eğitici antrenörleri, Antrenör Eğitim programlarında görev alan tüm akademisyenler ve diğer eğitimcilerin de yer alacağı çalışma grubu toplantısında, Eğitici Antrenörlere yönelik sağlık ve fiziksel uygunluk testlerine devam edilecek. Daha önceden belirlenen bireysel beslenme ve egzersiz programları da sürdürülecek.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in Antrenör Eğitim Programı'nda kökten değişim hedefi doğrultusunda başlattığı çalışma grubu toplantıları 22 Eylül 2020'den bu yana devam ediyor. Çetin'in idari ve teknik tüm süreci yerinde yönettiği programda bugüne değin Antrenör Eğitiminde yeni standartlar ile Eğitici ve Aday Antrenör davranış kodları belirlendi. Antrenör Eğitim Programı'nda yer alan hem teorik hem pratik derslerin içerikleri yeniden oluşturuldu. Bunun yanında teknoloji kullanım stratejilerinin tasarlanması adımı da tamamlandı. Eğitici Antrenörlerin kişisel gelişimlerini destekleyecek uygulamalar da yapıldı.

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız