banner851

banner955

ALINAN KARARLAR AÇIKLANDI

Türkiye Futbol Federasyonun yayınladığı genelge çelişkilerle dolu olurken 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren açılacak olan Halı sahalar, kafeler, kıraathaneler ve lokantalar bu kuralların birçoğunu yapamayacak.

Spor 30.05.2020, 11:49 30.05.2020, 13:03
4303
ALINAN KARARLAR AÇIKLANDI
banner1032

Türkiye Futbol Federasyonu yayınladığı genelge çelişkilerle dolu  1 Haziran 2020 tarihinde açıklacak olan halı sahalar, kafeler, kıraathaneler ve lokantalar bu kadar kurallar içermezken TFF’nin açıkladığı bu kuralları kulüpler nasıl uygulayacağı merak konusu 2.lig , 3.lig ve BAL takımlarının bir çoğu bu kuralları yapmasının çok zor olduğu stadyumların buna uygun olmadığı görülmekte

TFF BUNLARI İSTİYOR

1-Protokol tribünü, ev sahibi ve misafir takım soyunma odaları, hakem odası, temsilci odası, doping kontrol odası, basın toplantı salonu, basın tribünü, foto muhabirleri odası, basın çalışma odası, flaş röportaj alanları ve stadyumda kullanılan tüm çalışma odalarının yüzeysel dezenfeksiyonu sağlanarak hijyen kurallarına uyulması, bu alanlara ve stadyum giriş kapılarına dezenfeksiyonların sağlanması için el antiseptikleri konulması zorunludur.

2- Kullanıma açık olacak olan tuvaletlere yeteri kadar sabun, tek kullanımlık kağıt havlu, el antiseptiği konulması ve saat başlarında hijyen kurallarına uygun olarak temizlenmesi ve birden fazla pisuvar ve lavabo olan tuvaletlerde; pisuvarlar ve lavabolar arasında birer boşluk bırakılacak ve boş bırakılan pisuvarlar ve lavaboların kırmızı şerit ile kapatılması zorunludur.

3-Yedek Kulübelerine ve saha kenarına 20’şer metre ara ile el antiseptiği konulması zorunludur.

 4- Stadyum içerisinde bulunacak olan kişilerin konumları ile oturma ve çalışma düzenleri gösterilen Stadyum Yerleşim Planına uygun olarak yapılır.

 5- Protokol tribününde oturacak kişiler 3 koltuk boşluk bırakılacak şekilde ve arka sıradaki oturma düzeni arada bir sıra boş bırakılmak suretiyle ön sıraya göre çaprazlama olarak oturmalıdır. Protokole girecek kişilerin listesi organizasyon toplantısında müsabaka temsilcisine verilir denildi.

Yorumlar (2)
Reso yakıtı 2 yıl önce
Evet , pisuvarlar arasında birer boşluk bırakmak çok zor iş mesela , mantıklı herkes yapamaz , Avrupa bizi kıskanır tabii ki. .!!!
Adem karslioglu 2 yıl önce
Eğlence gazinoların açılmasın duzcenin kara parasını oryanteller alıp götürüyor bu fırsat değerlendirilmesi en cokda orada virus bulasir acilmasinizin verilmesin cok guzel olur
20
açık