banner851

banner955

'ATA TOPRAĞI' DÜZCE’YE ULAŞTI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evden Samsun'a ulaştırılmak üzere alınan toprağı taşıyan bisikletçiler Düzce’ye ulaştı. Selanik-Samsun güzergahında bulunan illerin bisiklet sporcularıyla taşınan emanetler, 19 Mayıs'ta Samsun'da olacak.

Spor 12.05.2022, 17:40
692
'ATA TOPRAĞI' DÜZCE’YE ULAŞTI

19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası etkinlikleri nedeniyle Samsun’a ulaştırılmak üzere Atatürk’ün Selanik’teki doğup büyüdüğü evininin bahçesinden alınan toprak bisiklet sporcuları tarafından  Düzce’ye ulaştı.  

DÜZCELİ SPORCULAR TÖRENLE TESLİM ALDI
Selanik’ten yola çıkılan ve Edirne güzergahı üzerindeki illerin sporcularının değişerek taşıdıkları  toprak Gümüşova’da Düzceli bisikletçiler tarafından Sakaryalı bisikletçilerden teslim alındı. Toprağın Sakaryalı bisikletçilerden teslim alma töreninde Düzce Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü Şube Müdürü Aytekin Keleş, Türkiye Bisiklet Federasyonu Düzce İl Temsilcisi Selim Cicü ve Düzceli Atlet Arda Çatanoğlu ve bisiklet sporcuları hazır bulundu. Toprak daha sonra Düzce 15 Temmuz Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi olan atlet Arda Çatanoğlu ve bisiklet sporcuları eşliğinde Düzce Gençlik İl Müdürlüğü’ne getirildi. 


YARIN BOLU’YA ULAŞTIRILACAK  
13 Mayıs Cuma günü sabah saatlerinde Düzceli sporcular tarafından emanet, Ankara iline ulaştırılmak üzere, Bolu Dağı Polis Evi mevkiinde Bolulu sporculara teslim edilecek. 
  

Haber: Harun Can Şerbetçi

Yorumlar (1)
boş işler 7 ay önce
Bu atatürk goygoyuda bir türlü bitmedi arkadaş.
Yeni Sayımız