banner851

banner614

Badminton sporu yaygınlaşacak.

Badminton Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantı da bu sporun geliştirilmesi gerektiği vurgulandı.

banner619
Spor 29.06.2009, 19:05
228
Badminton sporu yaygınlaşacak.

Badminton Federasyonu yetkilileri ve Milli Eğitim Müdürlükleri Spor İzcilik Bölümlerinin katıldığı bilgilendirme koordinasyonu toplantısında, badminton sporunun Türkiye'deki son durumu görüşüldü.

Toplantı 27-28 Haziran tarihleri arasında Samsun'un Bafra ilçesinde Derbent Barajı kıyısında bulunan Badminton Milli Takımlar hazırlık merkezinde yapıldı. 81 İlin Spor İzcilik Şube Müdürleri'nin bulunduğu toplantıya Düzce'den de Milli Eğitim Şube Müdürü Haşmet Batur katıldı. Yapılan toplantıda badminton sporunun Türkiye 'de yaygınlaştırılması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda ayrıca, öncelikli olarak İlköğretim okullarının birinci kademesinde tüm öğrencilere ve sporculara öğretilmesi ve sevdirilmesi için neler yapılabileceği konuşuldu. Konuyla ilgili olarak Badminton Federasyonu tarafından, beden eğitimi öğretmenlerinin katılacağı Badminton Antrenörlük kursu düzenlenmesine ve yaygınlaştırılmasına karar verildi.

banner844
Yorumlar (0)