banner851

banner614

BAKAN BAK: SPORUN GÜCÜ TERÖRÜ YENECEKTİR

banner619

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Türkiye'de 10 binlerce semt sahaları yapıyoruz. Uyuşturucunun ilacı spor. Sporun gücü aynı zamanda terörü de yenecektir." dedi.

banner846
Spor 13.06.2018, 15:44
155
BAKAN BAK: SPORUN GÜCÜ TERÖRÜ YENECEKTİR
banner844

Bakan Osman Aşkın Bak, Rize İslampaşa mahallesindeki semt sahasının bulunduğu alanda yaptığı konuşmada, 17 merkez semt sahasının açılışının önemli olduğunu belirtti. Uyuşturucunun en büyük ilacının spor olduğuna dikkati çeken Bakan Bak, "Herkese görev düşüyor. Herkesi spor sahalarına getirmek gerek. Spor bir yaşam tarzı. Gençleri spora yöneltmek için yoğun çalışma yapıyoruz. Okullarda yetenek taraması başlattık. Bir ay içerisinde yaklaşık 425 bin gencin taramasını gerçekleştirdik. Bunların en az iki lisans almasını hedefliyoruz." diye konuştu. Program sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sporu çok önemsediğini vurgulayarak, "Türkiye'de 10 binlerce sayılacak semt sahaları yapıyoruz. Uyuşturucunun ilacı spor. Sporun gücü aynı zamanda terörü de yenecektir. Bunu doğu ve Güneydoğu Anadolu'da da görüyoruz. Yaptığımız tesislerde onlarca çocuk spor yapıyor. Dağa gitmiyorlar ve biz orada onlarla spor yaparken de büyük keyif alıyoruz." ifadelerini kullandı.

 Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da gençlerle spor yapma şansı bulduğuna değinen Bakan Bak, "Bizim ricamız herkesten çocuklarını alıp spor salonlarına getirsinler. Rize'de de tesisler yapıyoruz. Bu tesisler ülkemiz için çok önemli. Amatör spor kulüplerinin yöneticileri birer kahraman. Çocuklarımızın ellerinden tutup onlara lisans çıkarsınlar. Uyuşturucu ile mücadele etmeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Yorumlar (1)
Yasar 3 yıl önce
Yapsaniz ne olacak bir köy takımı amatöre çıkın takım kursa 10000 sade lisans parası verecek neyle bir hevesle çıkıyor yarıda bırakıyor geceleri hevesi kırılıyor sen saha yapsan nolacak önce buna çare bulun ondan sonra sporcu ve başarı bekl
21°
parçalı bulutlu